У Львівському університеті відбулася зустріч із кримськотатарським музикантом Джемілем Каріковим

3 жовтня 2024 року на факультеті культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка студенти та викладачі зустрілися із кримськотатарським музикантом, композитором та фольклористом Джемілем Каріковим. Окрім спілкування із Джемілем Енверовичем, усі присутні мали змогу послухати лекцію докторки філософії, доцентки кафедри музикознавства та хорового мистецтва Тетяни Младенової. Організатором та ініціатором заходу була кафедра музикознавства та хорового мистецтва.

Під час лекції Тетяна Младенова презентувала усім учасникам пізнавальний презентаційний матеріал, що охоплював знакові події музично-історичного процесу Кримського півострова, цікаві часові паралелі між давньогрецькою добою та сучасністю. Окрім того, у своєму виступі Тетяна Валеріївна озвучила перспективи кримсько-українських культурних контактів, що налаштувало усіх присутніх  на подальший діалог із гостем та глибше сприйняття творів, які Джеміль Каріков презентував під час зустрічі.

Надалі на мистецькій зустрічі Джеміль Каріков розкрив особливості кримських народних інструментів, розповів про  усі сфери своєї творчої діяльності, цікаві проєкти, продемонстрував численні авторські збірки ‒ фольклорні дослідження, альбоми – обробки для фортепіано кримськотатарських народних мелодій, цикл джазових композицій. Усі присутні були вражені майстерністю гри музиканта-мультиінструменталіста як на автентичних кримських музичних інструментах (саз, баглама, сантир), а також на фортепіано.

Організатори висловили сподівання, що у майбутньому й надалі відбуватиметься подальша плідна творча і наукова співпраця Львівського університету та яскравих представників кримськотатарської культури.