Кожної повітряної тривоги сили ППО працюють для захисту нас та наших домівок від ворожих ракет та БПЛА. Саме вони прикривають наше небо, коли росіяни направляють усі сили на знищення мирних міст та кварталів. Саме тому доцентка кафедри математичного моделювання соціально-економічних процесів факультету прикладної математики та інформатики ЛНУ ім. І. Франка, к. е. н., доц. Леся Добуляк вирішила реалізувати “Курс за донат” – проєкт, який став інструментом для збору коштів для допомоги Повітряному командуванню «Захід».
Далі Центр маркетингу та розвитку розпочав промоційну кампанію ініціативи, а вже впродовж жовтня-лютого 2023-2024 рр. пані Леся щосуботи виходила в Zoom до учасників курсу, читала лекції, демонструвала практичні вправи та приклади.
До участі у проєкті зголосилося близько 30 осіб, які внесли донати на суму від 500 гривень. Загалом навчальна програма передбачала тематику “Інтелектуального аналізу даних за допомогою Microsoft Excel”. Зокрема, до курсу увійшли такі важливі теми, як “Машинне навчання”, “Кластеризація”, “Сортування даних у багатовимірному просторі”, “Прогнозування зміни явищ у часі”, “Штучний інтелект” тощо.
Окрім лекцій, учасники мали змогу переглядати всі матеріали в записі, підготувати дипломні проєкти та захистити їх, а також отримати сертифікат про завершення навчання (90 год. – 3 кредити ECTS), якщо донат становив понад 1500 гривень. За співпрацю в реалізації сертифікації курсу дякуємо Центру забезпечення якості освіти Львівського університету.
17 лютого 2024 року відбулося останнє заняття “Курсу за донат”. Разом із учасниками у прямому ефірі доц. Леся Добуляк та доц. Святослав Літинський розбили монобаку та переказали кошти ( 52 тисячі гривень) на потреби Повітряного командування «Захід». Через Благодійний фонд Уляни Кузик кошти вдалося направити на закупівлю необхідного обладнання, зокрема: планшета, прожектора, універсального кріплення (30 штук) та лазерних указок (30 штук). Детальнішу інформацію можна переглянути на світлинах та безпосередньо на сторінці фонду.

Дякуємо всім, хто допомагав у проведенні ініціативи та брав у ній участь! Захист нашого неба від ворожих ракет – це справа кожного, тож навіть наша невеличка допомога – це велика відповідь ворогу за нанесені удари упродовж вже 10 років війни.