У Львівському університеті завершився «Квест першокурсника»

12 вересня 2024 року у ЛНУ ім. Івана Франка завершився «Квест першокурсника» – одна з наймасштабніших ініціатив Студентського уряду,  спрямована на ознайомлення наймолодших членів університетської родини з Alma Mater. Модераторкою події була голова Студентського уряду Анжеліка Кульчицька.

Захід тривав чотири дні, впродовж яких студенти першого курсу знайомилися з історією Університету, його структурою та органами студентського самоврядування. Зокрема локаціями були: Наукове товариство, Будинок вчених, бібліотека на економічному факультеті, Інститут франкознавства, аудиторія імені Стефана Банаха на механіко-математичному факультеті, окремі аудиторії на хімічному факультеті, пам’ятники Тарасові Шевченку та Іванові Франку, студентські простори на факультетах прикладної математики та інформатики і міжнародних відносин. Також під час проходження квесту першокурсники відвідали Open Space, Музей історії Університету та Археологічний і Зоологічний музеї, їдальню, Центр культури та дозвілля, аудиторію Студентського уряду, Залу судових засідань, побували біля памʼятника наплічнику на географічному факультеті і у внутрішніх двориках на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій і факультеті управління фінансами та бізнесу.

До організації долучилися близько 100 волонтерів, студентів старших курсів та активних членів ОСС, які впродовж підготовки опрацювали понад 1500 заявок на участь, вигадали цікаві і непередбачувані назви для локацій та комунікували з першокурсниками впродовж кількох тижнів.

Офіційну частину закриття відвідав Ректор Університету, академік НАН України, професор Володимир Мельник, який висловив вдячність організаторам заходу за ініціативність та кропітку роботу і дав пораду наймолодшим представникам студенства. «Щиро сподіваюсь, що кожен з Вас, дорогі першокурсники, зможе відчути Львівський університет своїм другим домом, домом вашого буття: екзистенційного, чуттєвого чи духовного. Викладачі, працівники, ваші старші колеги готові зробити все, аби Вам було комфортно і цікаво навчатися, розвиватися, зростати як особистості. Університет існує для того щоб молоді люди знаходили себе, плекали власні здібності та ставали кращими», – зазначив Володимир Мельник.

Надалі слово перейшло до Анжеліки Кульчицької, котра детальніше розповіла про структуру Студентського уряду, його події та ініціативи і запросила охочих доєднатися до команди. «Ми б хотіли познайомити Вас ближче з організаторами «Квесту першокурсника». Думаю, що Ви вже чули про нас як на приймальній комісії так і від голів Студентських рад безпосередньо на факультетах. Маю надію, що Ви вже слідкуєте за нашими сторінками у соціальних мережах, де постійно зʼявляються анонси цікавих та різнопланових заходів, а також актуальна інформація щодо навчального процесу», – наголосила Анжеліка Кульчицька.

Опісля команди разом з координаторами вирушили на локаціїї, де першокурсники відповідали на питання про історію Університету та біографію Івана Франка, біологію, хімію, фізику, розвʼязували математичні завдання, намагалися вгадати назви різноманітних музейних експонатів та вивчали меню університетської їдальні.

Коли команди повернулися до Актової зали, організатори запитували учасників про їхні враження та закликали ділитися пропозиціями, котрі могли б покращити квест в майбутньому та відповідали на питання першокурсників.

Надалі, після повернення всіх учасників квесту, команди отримали призи за швидкість виконання завдань, відмітки у Instagram-сториз, а ще комусь пощастило отримати нагороди за допомогою рандомайзера.

Ми висловлюємо подяку директору Музею історії Університету Юрію Гудимі, директорці Інституту франкознавства Наталі Тихолоз, директору Наукової бібліотеки Олександрові Седляру, працівникам Будинку вчених за допомогу та підтримку в організації «Квесту першокурсника». Дякуємо учасникам за довіру та ініціативність!

Світлини: Пресцентру Студентського уряду Більше фото