У Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка розгорнуто виставку унікальних франкомовних стародруків

У рамках конференції-обговорення «М’яка сила і діалог культур: приклад Франкофонії», що відбулась 18 березня 2016 року, в головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили виставку унікальних стародруків.

На експозиції представлено:

• підручник з французької мови для студентів Львівської єзуїтської академії 1765 р.;
  • програма іспитів у Львівському шляхетському колегіумі 1773 р. з переліком питань для тих, хто вивчав французьку мову;
  • франкомовне мініатюрне видання Біблії 1752 р.;
  • молитовник французької королеви Марії Лещинської (1703-1768) – дружини ЛюдовікаXV;
  • франкомовні видання з описами подорожей, наукові та художні тексти XVIII-XIXст.
  • унікальне франкомовне видання каталогу української вишивки Олени Пчілки, здійснене у Парижі після заборони друку українською мовою в Російській імперії (Емський указ 1876 р.)

В окремих стендах – підручники, посібники та дослідження французьких філологів Львівського національного університету імені Івана Франка та колег з інших українських ВНЗ, що користуються популярністю серед університетських франкофонів упродовж останніх 10 років.