Учасники літнього табору «News Camp Україна-Німеччина» завітали до Львівського університету

6 липня 2024 року у смт Славсько стартує літній табір для студентів-журналістів «News Camp Україна-Німеччина», участь у якому беруть 12 майбутніх фахівців-медійників зі Львова, Сум, Вінниці та Миколаєва. Співорганізаторами освітнього табору є Інститут демократії, медіа та культурного обміну (Німеччина), факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, кафедра журналістики та філології ПЗВО «Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика», кафедра журналістики та філології Сумського державного університету, Центр журналістської солідарності ЛОО НСЖУ та ГО LvivMediaForum. Координує роботу медіатабору доцентка кафедри української преси факультету журналістики Соломія Онуфрів.

Напередодні початку «News Camp Україна-Німеччина» учасники табору відвідали Львівський університет. Зокрема, студенти з прифронтових областей мали змогу побувати у Музеї історії Університету. Там з учасниками програми зустрівся голова Профкому студентів Микола Спересенко, який у спілкуванні з колегами наголосив на важливості співпраці студентства різних академічних установ України та вручив гостям Університету пам’ятні подарунки від ЛНУ ім. Івана Франка.

З теплими словами до студентів звернувся завідувач кафедри української преси Львівського університету Ігор Паславський, який поділився своїми спогадами про перебування у Миколаєві та приємним досвідом співпраці з науковцями із Сум. Ігор Іванович наголосив на важливості роботи, яка приносить задоволення і побажав учасникам табору, аби для них такою сферою завжди була обрана професія – журналістика.

Надалі учасникам табору провів екскурсію Музеєм його директор Юрій Гудима. Майбутні медійники дізналися про різноманітні історичні віхи становлення і розвитку Львівського університету, а також про видатних науковців, чия діяльність змінила хід історії. Перебуваючи в ЛНУ ім. Івана Франка, студенти також відвідали Інститут франкознавства, де мали змогу почути чимало цікавого про життя і творчість патрона Університету.

А вже від завтра і до11 липня учасники братимуть участь у тренінгах від медійників-практиків про те, як шукати, формулювати і «пітчити» редактору теми та ідеї матеріалів, як знаходити та інтерв’ювати героїв своїх матеріалів, як не «потрапити у халепу» під час ведення прямого телеефіру. Також студенти-журналістики дізнаються про правила мобільної зйомки, створення відеосюжетів на прикладі матеріалів «Радіо Свобода», висвітлення мультимедійних історій в  Instagram, монтаж відео, ефективні стратегії фактчекінгу в Telegram, тренди у створенні контенту, когнітивно-поведінковий підхід у фактчекінгу та важливість критичного мислення під час підготовки новин у період війни. Серед іншого спікери розкажуть учасникам про платформи для просування контенту: YouTube, Tik Tok, Instagram та техніки розпізнання правди і фейків.

На завершення освітнього табору відбудеться перегляд й аналіз відеоробіт учасників, які ті створюватимуть упродовж шестиденного навчання.

До слова, це вже другий медіапроєкт, який за останні пів року реалізувала кафедра української преси факультету журналістики, попередньою ініціативою став проєкт про психологічну стійкість медійників.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото