Українська антарктична експедиція: науковці відібрали зразки глибоководних гідробіонтів

В районі Української антарктичної станції «Академік Вернадський» науковцям вперше вдалося відібрати зразки глибоководних гідробіонтів з протоки Пенола. Зразки відібрали з глибини 280 метрів.

Зокрема, учасники 24-тої української антарктичної експедиції повідомили, що знайшли нові види для списку морської фауни регіону. Зокрема, йдеться про представників губок, поліпів, актиній, поліхетів, форамініферів, молюсків, морських павуків, зірок, їжаків, офіур та асцидій.

Вдалося це зробити завдяки глибинній сітці, яку сконструював учасник антарктичної експедиції Антон Омельченко.  Активну участь у відборі проб брала команда зимівників та сезонників, серед яких керівник експедиції, доцент Львівського університету Ігор Дикий, а також інші науковці – Тарас Білий,  Олександр Салганський, Антон Омельченко та Владлен Трохимець.

Зараз відбувається ідентифікація унікальних глибоководних антарктичних морських тварин.

Нагадаємо, «Академік Вернадський» – єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією.

Головне призначення станції – проведення наукових досліджень в Антарктиді. Зараз на станції перебуває 24-та наукова експедиція, яку очолює Ігор Дикий, доцент кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Із деталями роботи 24-тої антарктичної експедиції можна ознайомитися на сайті біологічного факультету Львівського університету.

Світлини: із ФБ-сторінки Владлена Трохимця Більше фото