Університет отримав близько 800 книг в межах ініціативи «Українським дітям – українську книгу»

15 листопада 2023 року в межах міжнародного напрямку «Українській молоді – європейську книгу» і наймасштабнішої благодійної акції «Українським дітям – українську книгу» Львівському національному університету імені Івана Франка передали близько 800 українських та європейських книг.

Модерувала зустріч комунікаційниця благодійної акції «Українським дітям – українську книгу» Наталія Бовтрук. «Сьогодні нас знову об’єднали книги – українські та європейські, в одному із найстаріших і найвеличніших закладів вищої освіти України. Ми тут для того, щоб українська молодь здобувала освіту та культурно збагачувалася саме через книгу», – зазначила модераторка й розповіла присутнім більше про акцію.

Так, ініціативу «Українським дітям – українську книгу» започаткували майже з перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну Офіс  Президента України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Міністерство культури та інформаційної політики України і Міністерство закордонних справ України. Метою акції стало те, щоб кожен український читач мав доступ до книг незалежно від місця вимушеного перебування.

Водночас у листопаді 2022 року розпочали міжнародний напрям «Українській молоді – європейську книгу», в межах якого партію книг, що прибули з Німеччини від Webster University Leiden передали Київському національному університету імені Тараса Шевченка, аудиторії якого постраждали під час ракетного обстрілу столиці 10 жовтня 2022 року. Сучасні підручники та наукову літературу також вже отримали Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана та Центральноукраїнський державний університет ім. В. Винниченка. Тож сьогодні і Львівський університет поповнив полиці книгозбірні різнопрофільними українськими книгами, а також книгами з Польші, Нідерландів та Франції, з якими вже незабаром зможуть працювати наші студенти.

Учасників зустрічі привітав заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Іван Собко, який наголосив на важливості подібних акцій, адже українська мова й українська книга є ключовими елементами української ідентичності. «Кожен на своєму місці має робити все, аби книги не просто були на полицях, а щоб вони були в руках, щоб їх відкривали і читали, щоб черпали з цих книг мудрість, щоб вивчали нашу історію, –  зазначив Іван Михайлович. – Чому саме Університет? Бо Університет – це наше серце, тут кожен сантиметр – безцінний. Багато студентів і випускників Львівського університету сьогодні захищають Україну і деякі з них, на жаль, віддали свої життя, щоб наступні покоління були їхніми гідними послідовниками».

Надалі до присутніх звернувся голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко, який власне є головним організатором благодійної ініціативи. «Сьогодні ми завітали з нашою акцією до Львова, а саме до Львівського національного університету імені Івана Франка, бо це один із найстаріших закладів вищої освіти Східної Європи. Дуже символічно, адже тут зібрано чимало книг від наших партнерів – європейських закладів освіти, серед яких ЗВО Франції, Нідерландів, Польщі», – зазначив Олег Ігорович.

«Це одна з найбільших гуманітарних акцій, яка відбувається під патронатом Першої леді, Офісу Президента України разом з Міністерством культури та інформаційної політики. Загалом вже 800 тисяч книг зібрано в українських видавців безкоштовно. Ми розуміємо, які це суми, який це внесок наших українських видавців, які на запит подарувати дітям книгу віддавали все, що вони мали», – додав Олег Наливайко.

Перший проректор Університету Андрій Гукалюк подякував організаторам за проведення такої акції. «Книжка – це основа основ, тому така акція є дуже актуальною. Дійсно, книга створена не для того, щоб лежати на полиці, а для того, щоб її читали. Університет радо приймає такий дарунок для наших студентів і дякуємо за те, що наші бібліотечні фонди завдяки такій ініціативі поповнилися цікавою літературою»,  – зазначив Андрій Федорович.

Враженнями від акції поділилися також очільниця Студентського уряду Анжеліка Кульчицька, директор Музею історії Університету Юрій Гудима та в.о. декана філологічного факультету Роман Крохмальний. Зустріч завершилась обміном думками та спільним фото.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото