Університет відвідали учасники фінального етапу ХХІХ Всеукраїнського турніру юних хіміків

21 грудня 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідали учасники фінального етапу ХХІХ Всеукраїнського турніру юних хіміків, який цьогоріч відбувається у Львові. У супроводі представників Малої академії наук України до Університету завітали школярі з Бердичева, Житомира, Києва, Луцька, Харкова та самого Львова.

Під час зустрічі старшокласники поспілкувалися із проректором з наукової роботи Університету, президентом Львівської МАН, академіком НАН України Романом Гладишевським. Він привітав юних гостей в одному із найдавніших закладів вищої освіти Східної Європи – Львівському університеті, який за понад три з половиною століття свого функціонування став осередком розвитку наукового та культурного збагачення української нації. «Львівський університет є класичним за своєю суттю, адже він вдало поєднує давні академічні традиції та процеси творення інноваційних досліджень. Ми пишаємось тим, що в нашому Університеті є сім об’єктів, які становлять Національне надбання України. Для  того, аби Університет розвивався як потужна науково-освітня установа, працює 19 факультетів, а станом на 2023 рік освіту здобувають понад 25 000 осіб», – підкреслив Роман Євгенович та розповів про наукову діяльність Львівського університету.

Також Роман Гладишевський прочитав школярам лекцію про порядок і симетрію в природі, розповів про діяльність Львівської наукової кристалохічної школи, якій належить 20% світових досягнень в галузі кристалохімії інтерметалічних сполук, а комплексність та міждисциплінарність наукових досліджень створюють умови для гармонійного розвитку трьох основних складових кристалохімії: склад-структура-властивості.

Насамкінець зустрічі Роман Євгенович запросив школярів у майбутньому обирати для навчання Львівський національний університет імені Івана Франка – місце, де активні молоді люди зможуть повністю розкрити свій потенціал і працювати над розвитком української науки.

В межах свого візиту юні хіміки відвідали також Музей історії Університету, де для них провів екскурсію директор музею Юрій Гудима, побували в Актовій залі, дізналися чимало цікавого про будівлю ЛНУ ім. Івана Франка та оглянули його інтер’єр.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото