Університет відвідав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав

31 травня 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). У рамках свого візиту Верховний Архиєпископ УГКЦ зустрівся зі студентами, Ректором Володимиром Мельником та проректорами, вшанував пам’ять Івана Франка і взяв участь у презентації книжки «Скажи мені правду. Діалоги про сенс життя».

Спершу Блаженніший Святослав разом зі студентами та керівництвом Університету вшанували пам’ять Патрона Львівського університету Івана Франка покладанням квітів до його пам’ятника.  Після цього Глава Української Греко-Католицької Церкви поспілкувався з Ректором, проректорами і студентами. Під час зустрічі, зокрема, йшлося про роль освіти, науки, культури та духовності у процесі державотворення та суспільного поступу.

Привітавши високоповажного гостя, Володимир Мельник висловив щиру вдячність Блаженнішому Святославу за «постійну особливу увагу до духовного становлення молоді і ту велику єдність Української Греко-Католицької Церкви та Українського Народу, яку ми усі відчуваємо і у час радості, й у часи важких випробувань».

Окреслюючи роль освіти та науки у суспільстві, Володимир Петрович розповів про пріоритети розвитку ЛНУ ім. Івана Франка і наголосив, що в Університеті повинні розвиватися фундаментальні наукові дослідження і постійно удосконалюватись освітній процес, але «запорукою успіху Університету є насамперед єдність академічної спільноти, вірність ідеалам та  цінностям й увага до тих принципів, за якими має виховуватися молода людина – патріот своєї Батьківщини, духовно зріла та свідома особистість».

Блаженніший Святослав подякував адміністрації Університету за можливість відвідати ЛНУ ім. Івана Франка і наголосив, що інтелектуальне середовище Львова має важливе значення для всієї України: воно є ядром, на яке опирається і рівняється суспільство у теперішніх складних реаліях, і Львівський університет гідно підтримує цей статус та робить свій внесок в об’єднання людей на засадах патріотизму та духовності. «Важко переоцінити ту роль, яку відіграє інтелектуальне середовище Львова для всієї України. З власного досвіду можу сказати, що є дуже разюча відмінність між Києвом і Львовом. Київ – це місто-космополіт. Можна прожити все життя в Києві і ніколи не стати киянином, бо тут всі обертаються у своїх колах. А Львів має свій абсолютно інший, самобутній дух. Львівська громада зараз є ядром громадянського суспільства цілої України і це надзвичайно важливо. Дуже багато українців через різні обставини опинилися на Заході, зокрема, у Львові, і звідси вони повертаються зовсім інакшими. Для багатьох Львів зараз є певним еталоном, на який багато хто буде рівнятися і надалі», – зауважив Блаженніший Святослав, після чого з великим зацікавленням ставив питання про те, як працює Львівський університет у часі повномасштабної війни та інших викликів сучасності.

У розмові, зокрема, йшлося, що Університет продовжує жити і розвиватися, а студентська спільнота, яка не тільки активно бере участь у волонтерських ініціативах і допомагає із прихистком внутрішньо переміщеним особам, а й захищає нас на фронті, залишається взірцем високих духовних цінностей, єдності та патріотизму.

Уже після презентації книжки «Скажи мені правду. Діалоги про сенс життя» Блаженніший Святослав відвідав Музей історії Університету та зробив запис у Книзі почесних гостей. «Щиро дякую ректору, професорам та студентам за особливі моменти спілкування та молитву за Україну і наш народ», – написав Глава Української Греко-Католицької Церкви, після чого запросив університетську спільноту відвідати з прощею Патріарший Собор Воскресіння Христового у Києві.

Завершився візит спілкуванням Блаженнішого Святослава з Ректором Університету Володимиром Мельником.

Світлини: Юлії Гриценко та Олега Вівчарика Більше фото