Університетська спільнота вшановує пам’ять Героя України Тараса Матвіїва

10 липня 2024 року минають четверті роковини з часу трагічної загибелі випускника факультету журналістики, командира взводу 24-ої окремої механізованої бригади, Героя України Тараса Матвіїва, який віддав своє життя у боротьбі проти російських окупантів під Троїцьким, що на Луганщині. Сьогодні університетська спільнота традиційно вшанувала світлу пам’ять про Героя, який боровся за гідне майбутнє для своєї держави та свободу кожного з нас.

Студенти та викладачі, представники адміністрації Університету, друзі та побратими Тараса зібралися біля меморіальної таблиці, встановленої на фасаді факультету журналістики, та віддали шану Героєві покладанням квітів та щирою молитвою під час поминальної панахиди.

Опісля до всіх присутніх звернувся заступник декана факультету журналістики з наукової і навчально-методичної роботи Андрій Яценко. «Життя Тараса – це суцільний гімн любові: читаючи його вірші, помічаєш, що слово «любов» звучить майже в кожному з них. Філософська максима, яка тонкою ниточкою проходить крізь рядки творів Тараса, змушує нас задуматись про те, що в людини є надто мало часу, аби витрачати його на ненависть замість любові. Тарас надзвичайно любив життя й основною його мрією було побачити перемогу України. Не кожен з нас зможе побачити перемогу, про яку ми всі мріємо, але поки ми є, то можемо долучатися до її творення», – підкреслив Андрій Яценко і додав: «Те, що ми сьогодні тут зібралися, є свідченням тієї «непроминальної любові», про яку писав Тарас Матвіїв».

До слова запросили проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимира Качмара. «Надзвичайно ціную те, що світ побачив двотомник творів Тараса Матвіїва, у якому опубліковані його думки, ідеї, світобачення. Це зібрання стало цінним, його читають, ним захоплюються. Коли я був викладачем Тараса, то бачив його як одного із багатьох хороших і  старанних студентів, але вже згодом Тарас Матвіїв почав розкриватися як винятково талановита молода людина, чудовий журналіст, патріот своєї держави. Це вкотре доводить, що ми повинні завжди намагатися розгледіти в студентах, які ще зовсім юними приходять в Львівський університет, зерна їхніх талантів, допомагати проявляти себе, розвиватися. Я дуже вдячний факультету журналістики, який  підтримує пам’ять про Тараса Матвіїва і передає його ідеї молодому поколінню, навчаючи студентів прикладу безмежної любові до світу і своєї країни», – акцентував Володимир Качмар.

Також до присутніх звернулася заступниця декана факультету журналістики з навчально-виховної роботи Наталія Шайда. «Сумно, що ми цитуємо вірші Тараса Матвіїва в той час, коли його вже немає з нами. Але водночас передавати далі його ідеї – надзвичайно важливо. Коли ми з колегами були на семінарі закордоном, я теж зацитувала рядки з поезії Тараса. Після виступу до мене підійшов польський журналіст і запитав, чи можу я йому передати ці вірші, бо тепер він хоче познайомитися з творчістю Тараса, ділитися нею зі своїми колегами і підготувати журналістський матеріал. Саме тому я вважаю, що пам’ять має бути активною: коли ми не просто згадуємо, а ділимось, передаємо, цитуємо, проговорюємо. Тоді спогади живуть і людина навіть після того, як завершила свій земний шлях, продовжує надихати інших», – додала Наталія Шайда.

Нагадаємо, Тарас Матвіїв народився 18 лютого 1989 року. У 2011 році завершив навчання на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Працював журналістом у львівських та київських ЗМІ, вів блог у виданні «Львівська мануфактура новин». Новітній Герой України був активним учасником Революції Гідності у складі ІІІ-ої сотні Самооборони Майдану, а до грудня 2019 року – депутатом Жидачівської районної ради. У 2015 році Тарас Матвіїв зголосився стати воїном окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках. Упродовж останнього року життя Захисник України проходив службу за контрактом у 24-ій окремій механізованій бригаді імені Короля Данила. Тарас Матвіїв загинув 10 липня 2020 року під Троїцьким, що на Луганщині. Ціною власного життя він тоді врятував від смерті двох побратимів, витягнувши їх із палаючого бліндажу.

Указом Президента України від 13 липня 2020 року молодшому лейтенанту Тарасові Матвіїву присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Звання Героя України присвоєно за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові.

6 грудня 2021 року на фасаді факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили меморіальну таблицю на честь випускника факультету журналістики, командира взводу 24-ої окремої механізованої бригади, Героя України Тараса Матвіїва. А у 2022 році з нагоди Дня журналіста, у Львівській ОВА презентували обласний конкурс журналістських робіт імені Героя України Тараса Матвіїва. Цьогоріч конкурс відбувся вдруге.

3 листопада 2022 року в Науковій бібліотеці Львівського університету відбулася презентація поетичної збірки Тараса Матвіїва «Мої думки», а 13 грудня 2023 року у Львівському університеті презентували двотомник віршів і прози «Мої думки».