В атмосфері музики та квітів: у Ботанічному саду відбувся благодійний Літній вечір

25 червня 2021 року відбувся Літній вечір у Ботанічному саду – подія, що стала початком створення стипендійного фонду Львівського національного університету імені Івана Франка для підтримки талановитих студентів та аспірантів, призерів міжнародних і всеукраїнських конкурсів та олімпіад. Захід згуртував працівників та студентів Львівського університету, благодійників, відомих музикантів та митців, підприємців, освітян і політиків у єдиному прагненні – незважаючи на примхи стихії, провести час у фантастичній атмосфері Ботанічного саду, поспілкуватися у колі друзів Університету, а головне допомогти студентській молоді на шляху до наукового і професійного становлення.

Розпочався довгоочікуваний Літній вечір прогулянкою Ботанічним садом Львівського університету – одним з найстаріших садів України та Східної Європи. Екскурсію квітучим куточком Alma Mater провів директор Ботанічного саду Андрій Прокопів. Так, гості мали змогу почути чимало цікавих фактів та унікальних історій як про екзотичних представників флори нашої планети, так і про більш звичні для нас екземпляри, які проте становлять велику цінність і є окрасою Ботанічного саду.

Опісля споглядання мистецтва, автором якого є природа, розпочалась демонстрація творчості митців, які долучилися до проведення заходу – під час всього вечора учасники події мали нагоду не лише помилуватися картинами, прикрасами роботи майстрів, а й придбати мистецькі твори під час «Тихого аукціону».

Особливу атмосферу першої частини вечора створював Народний камерний оркестр під керівництвом заслуженої працівниці культури України Романи Бурко. Ненав’язливе і майстерне виконання творів давніх та сучасних композиторів стало чудовим музичним прологом вечора.

Перед тим як перейти до основної музичної частини заходу – концерту запрошених зірок, до гостей звернувся Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, наголосивши, що «велика ідея Університету втілюється в у прагненні молоді до розвитку та самореалізації».

«Щиро вдячний за те, що Ви знайшли можливість і бажання зустрітися в колі друзів Львівського національного університету імені Івана Франка. Університет – це творчість. Творчість – це передусім свобода. Свобода вимірюється в Університеті двома речами – демократією і науковим раціоналізмом. Львівський університет є в числі тих університетів, які не є породженням європейської цивілізації – він створив те явище, яке називається європейською цивілізацією. Наше завдання – спільно з Вами створювати умови, щоб Львівський університет був і надалі тим середовищем творчості, свободи, демократії і наукового раціоналізму. Це дасть нам можливість говорити, що наше суспільство, наш Університет  і наша молодь мають майбутнє», – наголосив Володимир Мельник.

Проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації, голова правління Асоціації випускників Львівського університету Віталій Кухарський також висловив глибоку  вдячність усім учасникам заходу: «Надзвичайно приємно, що ми зібралися разом, незважаючи на кліматичні перешкоди. Університет формує світогляд людини, закладає базові цінності, є головною відправною точкою молоді на шляху до розвитку та самовдосконалення. Тому ми повинні докладати усіх зусиль, щоби молодь відчувала якомога більше підтримки і від Університету, і від підприємців, митців, політиків, суспільства в цілому. Така підтримка надихає і мотивує молодь».

Президентка Асоціації випускників Львівського університету, асистентка кафедри іноземних мов факультету міжнародних відносин Наталія Долінська акцентувала увагу на вагомій соціальній складовій заходу: «Ми насправді займаємося тим, що допомагаємо нашим студентам. Допомагаємо їм у тому, що підтримуємо їх як у процесі будування їхньої кар’єри, так і в процесі навчання. Ми пропонуємо їм так само менторські програми, пропонуємо їм підтримку в участі в різноманітних конкурсах».

Приємні слова продовжили лунати зі сцени вже з музичним супроводом. Так головна мелодійна частина вечора розпочалася з виступу випускниці Львівського університету Христини Соловій, яка від перших і до останніх секунд свого перебування на сцені причарувала гостей заходу глибокою  емоційністю кожної виконаної композиції.

Не менш довгоочікуваним для гостей був вихід на сцену гурту «Wszystko». Львівський квінтет подарував нове звучання відомим українським пісням, змусивши гостей відчувати приємну ностальгію та винятково позитивні емоції.

Ведучим події був випускник факультету культури та мистецтв – талановитий та артистичний Олег Пригода, який подарував хороший настрій нашим шановним гостям.

Львівський університет щиро дякує партнерам заходу, без підтримки яких це свято не відбулося б: Beykush winery, Stakhovsky wines, Zinka, Mon Gout, BonAqua, Лімо, Berryland, Besarabia, Fiorelli, Father’s Wine VB, Prince Trubetskoi Winery, AXIS Winery, ПрАТ «Концерн Хлібпром», Nestlé Business Services Lviv, S.A.N.TEAM tennis school та інфопартнеру UA:Lviv.

Упродовж заходу відвідувачі мали змогу не лише насолоджуватися якісною музикою, але й куштувати вишукані страви і напої, розглядати цінні природні надбання Ботанічного саду, вести цікаві й натхненні бесіди та, що важливо, стати учасниками Благодійного аукціону.

Університет висловлює величезну подяку митцям та благодійникам, що долучилися до аукціону, зокрема родині Возницьких та Кадигроб, які надали вазу для аукціону та також Роксолані Шемчук, Леву Скобу, Ярині Шумській, Миколі Курилюку, Роману Яціву, Анастасії Вит, Сергію та Альні Стаховським, Катерині Зінченко, Миколі Василькову, Збірній Україні з футболу, Олені Буячко, Віктору Морозову, Тоні Кольчевській, Мар’яні Савці, Мирославу Якимовичу, Уляні Нищук, Надії Перенко, Леоніду Ковризі, Соломії Чубай, Олені Якимовій, Руслану Лучко, Василю Одрехівському, Констянтину Никипанчуку, Тамарі Фік,  Борису Гавралюку, Єгорову Євгену, Антошкіній Світлані, Коліснику Ігорю та Андрію Бокотею.

«Літній вечір у Ботанічному саду – став чудовою нагодою провести атмосферний вечір, слухаючи джазову музику у справжній перлині садово-паркового мистецтва Ботанічному саду Університету. Ще з кінця ХІХ століття Ботанічний сад був улюбленим місцем відпочинку львів’ян, традиційно тут відбувались заходи з вишуканою музикою. Сьогодні, ми постаралися надати цьому місцю особливого туристичного значення, показати його унікальність та познайомити усіх з Національним надбанням України, а також зробити добру справу – підтримати молодих науковців», – зазначили організатори Літнього вечора.

А яскраві та дивовижні фото заходу Львівському університету подарувала чарівна дівчинка Катерина Гринчук.

Більше фото