В Університеті підвели підсумки конкурсу «НАТО у новітній історії: український контекст»

3 червня 2017 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася заключна частина 2-го туру конкурсу творчих робіт студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Львівської області. Конкурс відбувався у два етапи і був присвячений відзначенню 20-ї річниці підписання «Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО».

Творчі роботи, подані до розгляду компетентного журі конкурсу, охоплювали широке коло питань формування євроатлантичної системи безпеки, історії Організації Північноатлантичного договору та особливостей партнерства нашої держави з Альянсом.

Співорганізатори конкурсу – Центр міжнародної безпеки та партнерства факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка і Рада директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Львівської області. Підтримали проведення заходу Департамент освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації і Центр інформації та документації НАТО в Україні.

У заході взяла участь Директор Департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій.

Відкриваючи захід, заступник директора Центру міжнародної безпеки та партнерства, доцент факультету міжнародних відносин Олександр Кучик звернув увагу на важливість поширення правдивої та об’єктивної інформації про діяльність Альянсу особливо в час складних міжнародних подій. Сьогодні як ніколи актуальним для нашої держави є пошук надійного партнера, а водночас і надійного захисту від реваншистських планів Росії, яка перетворилася зі стратегічного партнера на ворога і веде сьогодні війну проти України. Проведення таких заходів є надзвичайно важливим з огляду на необхідність інформування широкої громадськості про діяльність Альянсу.

Звертаючись до учасників конкурсу, менеджер з міжнародного розвитку Львівського обласного молодіжного центру Василь Шатрук відзначив важливість ролі молоді у поширенні інформації про сучасний стан та перспективи розвитку взаємовигідного співробітництва між Організацією та нашою державою, а також побажав учасникам конкурсу успіхів в майбутньому професійному та громадському зростанні.

У своєму виступі Голова методоб’єднання вищих навчальних закладів Львівської області з історії Сергій Орловський висловив вдячність організаторам заходу за можливість представити думку молоді і створити умови для дискусії на важливу для нашої державу проблематику. Адже на сьогодні НАТО залишається однією з небагатьох міжнародних безпекових інституцій, на яку покладають багато надій в пошуках ефективного захисту територіальної цілісності та суверенітету нашої держави.

«Центр міжнародної безпеки та партнерства став своєрідним майданчиком для обговорення актуальних питань міжнародної безпеки, – зазначив у своєму виступі заступник директора Центру, доцент факультету міжнародних відносин Роман Вовк, вітаючи учасників конкурсу, – і створив атмосферу відкритості й толерантності в обговоренні актуальних питань міжнародних відносин».

Учасники 2-го туру конкурсу на першому етапі виконували завдання у формі тестів, а також мали можливість продемонструвати свої знання під час розв’язання тематичного кросворду.

До фінальної частини конкурсу увійшли чотирнадцять  учасників, котрі мали можливість демонструвати власні творчі роботи у вигляді презентацій. Деякі з них викликали досить глибоке зацікавлення у присутніх та членів журі. Основним лейтмотивом багатьох виступів стала проблема існування міфів про Організацію Північноатлантичного договору, які беруть свій початок з часів міжблокового протистояння, а деякі і сьогодні створюються засобами гібридної війни Росії проти України та європейських держав. Ці та багато інших питань були предметом дискусій та обговорення учасників конкурсу.

За результатами конкурсу організатори  підвели підсумки і вручили сертифікати учасника. Переможців відзначили Дипломами конкурсу і цінними подарунками від організаторів.

Перше місце здобув студент ДВНЗ «Червоноградського гірничо-економічного коледжу» Андрій Бурка. Друге місце розділили студент Технологічного коледжу національного університету «Львівська політехніка» Олег Карбівник і студент Стрийського коледжу Львівського національного аграрного університету Роман Яворський. Третє місце посіли студентка Самбірського педагогічного коледжу імені Івана Филипчака Руслана Мальвічко та Марія Яремчук з Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича.

Переможці та учасники конкурсу висловили сподівання, що такі заходи стануть традиційними.