В Університеті презентували фільм «Віденськими стежками Івана Франка. Подорож в обороні честі»

22 грудня 2016 року у Дзеркальній залі Університету відбулась презентація та обговорення документального фільму режисера Тараса Каляндрука «Віденськими стежками Івана Франка. Подорож в обороні честі».

Під час заходу  професор  кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Михайло Гнатюк розповів про численні наукові заходи які відбувалися в рамках відзначення 160-літнього ювілею від дня народження Івана Франка та про передумови створення фільму. За словами професора, аналіз інтелектуального доробку Івана Франка та розуміння його життєвої позиції є надзвичайно актуальним для нинішнього суспільства.

Тарас Каляндрук зазначив, що у фільмі висвітлено тільки певні аспекти життя Івана Фрака у Відні, адже  однією відеороботою неможливо повноцінно відобразити усі тогочасні напрацювання Великого Українця.

У презентованому фільмі йдеться про віденський етап біографії Івана Франка, зокрема висвітлено передумови здобуття Іваном Франком  наукового звання доктора філософії та його участь в культурному житті столиці Австро-Угорської імперії.

Окрему увагу автори фільму акцентують на взаємовідносинах Івана Франка з видатним єврейським мислителем Теодором Герцлем. На основі документальних матеріалів остаточно спростовано усі інсинуації про міфічний «антисемітизм» Івана Франка.

Після перегляду учасники заходу взяли участь в обговоренні фільму.