В Університеті презентували унікальне видання «Українське сценічне вбрання»

16 травня 2023 року в рамках Всеукраїнського фестивалю науки у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась презентація унікального видання «Українське сценічне вбрання», автором якого є Константин Богомаз.

Видання присвячено таким важливим темам сьогодення як відродження української костюмної культури у театральному та хореографічному мистецтві для сценічного простору, подолання кризи, сформованої кальки українського костюму в радянський тоталітарний період у поглядах керівників мистецьких осередків, через представлення українського національного костюму в хореографічних номерах. Важливим є відновлення національного українського костюму містян та титулованих українців (вельмож, шляхти, козацтва тощо).

«Та чи справжньої України ми навчаємо? Тому-то сподіваюсь, що мої роботи допоможуть нам відкрити Україну іншою: заможною, ошатною, вишуканою, елегантною та гордою за свою культуру», – ділиться автор.

З показовими виступами у заході взяли участь Театр танцю «Відлуння» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини (керівники О. Плахотнюк, Р. Мокрій); студенти-хореографи, учасники Творчої лабораторії «Реконструкції історичного танцю» кафедри режисури та хореографії (керівник О. Рихальська). Родзинкою заходу була демонстрація костюмів, створених за ескізами Константина Богомаза.

Координував зустріч кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри режисури та хореографії Олександр Плахотнюк.