В Університеті презентували збірник тез учнів-членів МАН «Пошуки і знахідки»

17 січня 2023 року в Дзеркальній залі ЛНУ ім. Івана Франка відбулася презентація збірника тез переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів МАН 2022 року «Пошуки і знахідки». Участь у заході взяли учні Малої академії наук, студенти, які ще минулого року перебували в числі МАНівців, а також наставники юних дослідників та знані українські науковці.

Під час відкриття заходу з вітальним словом до присутніх звернулася директорка КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Іванна Бородчук. Сьогодні незвична і дуже святкова подія. У Дзеркальній залі Львівського університету зібралося гарне товариство юних науковців, які тільки починають свій шлях в науку, та відомих вчених, яких знає не тільки Україна, але й світ. Ми згуртувалися, аби обговорити теми, над якими працювали переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів МАН. Науковими керівниками робіт, які здійснювали учні, були викладачі ЛНУ ім. Івана Франка, тож символічно, що ми проводимо нашу зустріч саме в Університеті», – підкреслила Іванна Бородчук.

Учасників події привітав доцент кафедри теорії функцій і функціонального аналізу механіко-математичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Ярослав Притула. Він розповів молоді про видатні постаті Львівської математичної школи та підкреслив, що вивчення та розвиток математики є запорукою прогресу держави.

Директор Західного наукового центру НАН України і МОН України Олег Зинюк висловив радість з того приводу, що наука в нашій державі продовжує розвиватися, попри всі труднощі реалій, у яких ми живемо, та побажав успіху майбутнім фахівцям на обраному ними шляху.

До слова також запросили в.о. декана історичного факультету Львівського університету, професора Руслана Сіромського, який став автором передмови до збірника тез «Пошуки і знахідки». «Презентована збірка тез – це концентрація величезної праці, яку юні науковці здійснили за час своєї діяльності в Малій академії наук. Це їхній перший крок у храм науки, тому що у своїх роботах вони не просто цікавляться «що?», «як?» та «коли?», а самотужки дають відповіді на запитання «чому?», «навіщо?» і «що з цього буде?»», – зауважив Руслан Сіромський і звернувся до авторів тез: «Бажаю Вам самореалізації, втілення тих наукових задумів, які ви ще не встигли здійснитися. Безумовно, ми чекаємо на всіх Вас в Університеті вже як студентів. Ви – надзвичайно важливі,  адже маєте за спиною великий багаж знань та досвіду»!

Також до молодих дослідників звернувся в.о. декана факультету прикладної математики та інформатики Львівського університету, професор Іван Дияк. Він акцентував на тісній співпраці свого факультету з Малою академією наук і додав, що чимало успішних випускників ЛНУ ім. Івана Франка свого часу розпочинали шлях у МАН.

Доцентка кафедри екології біологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Наталія Джура також привітала юних дослідників і наголосила на тому, що у зв’язку із повномасштабною війною, яка триває на території України, суттєво погіршилася екологічна ситуація, тож держава потребує кваліфікованих фахівців для вирішення проблем та відновлення нашого довкілля.

У збірці «Пошуки і знахідки» подані тези переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів районних та міських наукових товариств, комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді», що проводився 2022 року Департаментом освіти і науки Львівської облдержадміністрації, комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» та ЛНУ ім. Івана Франка.

Так, до збірки увійшли напрацювання юних дослідників, які працювали у відділеннях літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; історії; філософії та суспільствознавства; наук про землю; математики;економіки; фізики та астрономії; екології та аграрних наук; хімії та біології; комп’ютерних наук; технічних наук.

Під час презентації збірника тез слово отримали й молоді автори, які детально розповіли про свої дослідження та їхню наукову цінність. До слова, чимало колишніх учнів-членів МАН, чиї тези увійшли до збірника 2022 року, на сьогодні вже стали студентами Львівського національного університету імені Івана Франка і продовжують свій натхненний наукових пошук, прямуючи до нових вершин.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото