В Університеті провели загальні збори аспірантів першого року навчання

8 жовтня 2024 року відбулись загальні збори аспірантів Львівського національного університету імені Івана Франка. Цього року до аспірантури Львівського університету вступили 199 перспективних науковців. Модерувала захід завідувачка відділу аспірантури і докторантури Наталія Литвинович.

Насамперед аспірантів привітав проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, подякувавши присутнім за те, що вони обрали для розвитку своєї наукової діяльності саме Львівський університет. Роман Євгенович розповів аспірантам про різні парадигми наукового поступу ЛНУ ім. Івана Франка, окресливши деякі дослідження, які тривають, зокрема, на наукових об’єктах, що входять до переліку Національного надбання України, а також в унікальних інноваційних лабораторіях.

«Аспірантура – це важливий крок для того, щоб зробити персональну наукову кар’єру. У кожного з Вас є можливість бути не лише користувачами нових технологій та матеріалів, але й самотужки творити відкриття, визначати тренди і важливі наукові напрями. Саме Ви, ступивши на шлях наукової діяльності, будете писати новітню історію України, застосовуючи усі свої знання, креативність, неординарність і прагнення змінювати світ», – зазначив Роман Гладишевський і детально розповів про навчання, обов’язки і права аспірантів, наголосив на неухильному дотриманні здобувачами принципів академічної доброчесності, що є фундаментом академічної культури Університету.

Важливою частиною розмови стала інформація про терміни захисту дисертаційних робіт – аспіранти повинні розпочати підготовку до цього процесу не пізніше, ніж за 9 місяців до завершення 4 року навчання в аспірантурі. А саму роботу потрібно захистити в період навчання.

Серед іншого Роман Євгенович акцентував на недопустимості публікування наукових статей у «хижацьких» журналах, дав поради стосовно добору ключових слів, які в перспективі сприятимуть пошуку опонентів для захисту дисертації, зауважив, що в основі дисертації має бути новизна праці і висловив сподівання, що кожен аспірант зробить своє, нехай і невелике, але наукове відкриття за 4 роки навчання. «Вірю, що більшість із Вас по завершенню навчання в аспірантурі матиме бажання і наснагу й надалі продовжувати свій науковий шлях у Львівському університеті», – підсумував Роман Євгенович.

Надалі провідна фахівчиня відділу аспірантури і докторантури Львівського університету Надія Лемега розповіла аспірантам про роботу з їхніми індивідуальними планами, детально пояснивши усі нюанси ведення таких документів. Також вона окреслила чимало організаційних деталей навчання в аспірантурі, потребу у наукових статтях, опублікованих у фахових виданнях, можливість взяти академічну відпустку, користування корпоративною поштою. Мова йшла і про розклади пар, проходження педагогічної практики, підготовку до захисту дисертацій тощо.

На завершення зборів присутні мали змогу поставити запитання працівникам відділу аспірантури і докторантури, дізнатися про всі детальні навчання та можливості проведення своїх наукових досліджень. Організатори заходу наголосили, що аспіранти завжди можуть звертатися за порадами чи консультаціями у Відділ аспірантури і докторантури, а сприяти науковому поступу кожного  аспіранта ЛНУ ім. Івана Франка покликане Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Університету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото