В Університеті стартував творчий проєкт «Опера-монстр»

15 березня 2023 року в Університеті стартував творчий проєкт для дітей, члени сімей яких є учасниками бойових дій «Опера-монстр». Ініціаторами проєкту є факультет культури імистецтв спільно з Центром соціального розвитку та громадських ініціатив Львівського університету. Додамо, що освітньо-культурну ініціативу реалізовують спільно з Харківським національним університетом мистецтв.

Мета проєкту полягає в тому, щоб запропонувати дітям радісний творчий досвід, який допоможе їм впоратися з фізичними, психічними та соціальними наслідками війни, запропонувати діткам відчуття благополуччя, впевненості в собі, особистоїідентичності, довіри, спілкування, самопочуття, енергії, соціалізації, а також створити оперу, яка сприятиме підвищенню суспільної моралі та даєможливість молодим професійним артистам поділитися своїми вміннями.

Ідея проєкту полягає у тому, щоб побудувати оперу навколо «монстрів» Шекспіра: Велетня Колбранда з «Генріха VIII» і «Короля Джона», Пака, Ботома, Оберона і Титанії з «Сну в літню ніч» і Калібана з «Бурі». Хореограф, художник-рухівник ітерапевт Віктор Рубан зазначив, що багато українських дітей сприймають війну як монстра, тож тут дітки мають можливість почути історії про різних монстрів — хороших, поганих.