Відбулися Загальні звітні збори Наукового товариства ім. Шевченка

10 грудня 2022 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися Загальні звітні збори Наукового товариства ім. Шевченка. Подію провели у змішаному форматі з можливістю доєднатися до заходу у режимі онлайн.

Розпочинаючи захід, голова НТШ в Україні, академік НАН України Роман Кушнір висловив радість з приводу того, що цьогоріч, вже традиційно, Наукове товариство ім. Шевченка вітає нових членів, які активно долучаються до роботи. Натомість, чимало видатних науковців та громадських лідерів упродовж останнього року відійшли у Вічність. Зокрема, життя українців щодня безчесно забирає російська агресія. Учасники заходу вшанували пам’ять тих, кого вже немає з нами, хвилиною мовчання.

Надалі, Роман Михайлович ознайомив присутніх з порядком денним засідання, регламентом й іншими організаційними моментами, передавши слово колегам. Завідувачка кафедри гуманітарних дисциплін Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, професорка Марія Кашуба виголосила наукову доповідь, присвячену 300-річчю від народження Григорія Сковороди «Не хочу я наук нових кроме здравого ума», проаналізувавши фундаментальні ідеї українського філософа.

Голова математичної комісії НТШ, доцент кафедри теорії функцій і функціонального аналізу Львівського університету Ярослав Притула також приурочив свою наукову доповідь вагомій даті – 150-річчю від народження Володимира Левицького. Під час свого виступу Ярослав Притула окреслив для присутніх основні віхи життєвого шляху та проаналізував напрацювання видатного українського вченого, громадського діяча і педагога.

Наступні доповідачі повернули присутніх до гострих реалій сьогодення, торкнувшись у своїх напрацюваннях питань, пов’язаних з війною, яку веде росія проти України. Так, український мовознавець, академік НАН України Григорій Півторак (Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України) поділився своїми напрацюваннями на тему «Україна і росія крізь призму століть: історична правда імперських фантазій», а завідувач кафедри публічного управління та публічної служби Національного університету «Львівська політехніка», професор Петро Петровський наголосив на важливості плідної роботи наукового фронту у боротьбі проти неонацизму російської федерації.

Друга частина засідання Наукового товариства ім. Шевченка базувалася на звітних доповідях про роботу НТШ за 2022 рік. Розпочав звіт голова НТШ в Україні Роман Кушнір, детально розповівши про основні напрямки роботи усіх осередків. Також Роман Михайлович подав інформацію про ключові заходи товариства, що відбувалися упродовж року, зосередив увагу на успіхах і досягненнях товариства. Не оминув доповідач і проблем, які постали для НТШ у 2022 році, проте в ході свого виступу запропонував ідеї вирішення тих чи інших питань та дотримання курсу на розвиток і плідну працю.

Продовжили річний звіт заступник голови товариства, координатор роботи комісій історико-філософської секції Степан Гелей, координаторка роботи з підготовки серійних видань комісій філологічної секції Зоряна Купчинська, координатор видавничої роботи комісій секції мистецтвознавства Юрій Диба, координатор роботи комісій фізико-математичної секції Ігор Мриглод, координатор роботи комісій секції природознавства і медицини Ростислав Стойка та заступник голови з наукових питань, відповідальний за зв’язки з громадськими організаціями і товариствами Олег Шаблій.

Також в ході роботи присутні заслухали звітну доповідь Ревізійної комісії Наукового товариства ім. Шевченка, яку виголосив голова комісії Богдан Новосядлий. Надалі відбулося активне обговорення усіх доповідей та прийняття ухвали Загальних звітних зборів.

Завершилося засідання врученням дипломів новообраним дійсним членам НТШ в Україні.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото