В Університеті відбулася Всеукраїнська наукова конференція до сторіччя проголошення ЗУНР

1 листопада 2018 року на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Західноукраїнська Народна Республіка та її місце в історії українського державотворення (до 100-річчя проголошення)».

У науковому заході, організованому кафедрою історії держави, права та політико-правових учень, взяли участь 55 доповідачів зі Львова, Києва, Харкова, Одеси, Тернополя, Миколаєва, Маріуполя, Дніпра, Запоріжжя та інших міст України.

Завідувач кафедри історії держави, права та політико-правових учень Ігор Бойко, звертаючись до учасників заходу, наголосив, що 1 листопада 1918 року в календарі кожного українця займає особливе місце, адже 100 років тому мешканці Західної України утвердили своє споконвічне прагнення – жити в незалежній Українські Державі.

«Наша конференція покликана утвердити історичну правду про ЗУНР, узагальнити історіографічні, історико-правові дослідження. Також дискусії, які передбачені конференцією, повинні допомогти зрозуміти нам, у якому напрямі має розвиватися українське державотворення, відповісти на питання, якими зараз дуже часто спекулюють, – чи маємо ми, українці, багатовікові державотворчі традиції та сталі політико-правові основи становлення держави?», – зазначив Ігор Бойко і додав, що розуміння історичного досвіду державотворення є запорукою успішного розвитку сучасної України.

Привітали учасників конференції також перший віце-президент Міжнародної асоціації істориків права Ігор Усенко і проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Мар’ян Лозинський. Зокрема, Мар’ян Володимирович наголосив на вагомому внеску працівників кафедри історії держави, права та політико-правових учень у дослідження історії ЗУНР.

Під час наукової частини конференції учасники обговорили роль Західноукраїнської Народної Республіки в історії українського державотворення, вищі та місцеві органи влади ЗУНР, правові засади будівництва Української Галицької армії, об’єднання ЗУНР та УНР в єдиній соборній Українській Державі, конституційні проекти ЗУНР, судові та правоохоронні органи республіки, джерела та характерні риси права ЗУНР, а також причини поразки національно-визвольної боротьби українського народу за свою державну незалежність (1917–1923 рр.).

Більше фото