В Університеті відбувся ХІ Конгрес іспаністів України

29 і 30 вересня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся ХІ Конгрес іспаністів України. Традиція щорічних конференцій була перервана через епідемію коронавірусу та війну. Проте цьогоріч викладачі кафедри французької та іспанської філологій, які також є членами Асоціації, вирішили повернути багаторічну традицію і запросити викладачів, вчителів, перекладачів з усієї України зустрітися в очному форматі за підтримки Посольства Королівства Іспанії в Україні.

У Львівському будинку вчених відбулося ранішнє пленарне засідання Конгресу, на якому з вітальним словом виступили в.о. декана факультету іноземних мов доц. Любомир Бораковський, завідувачка кафедри французької та іспанської філологій доц. Зоряна Піскозуб, голова Асоціації іспаністів України проф. Олександр Пронкевич та аташе з питань культури Хавʼєр Фуентес Леха. Учасники зі Львова, Києва, Харкова, Одеси, Острога, Черкас, Івано-Франківська, Луцька, Запоріжжя, Херсону мали можливість послухати доповіді про культурну дипломатію України в часи війни (доц. Б. Чума) та про місце дитини й молоді в часи воєнних конфліктів з погляду військового репортера (президент Асоціації «Розбудовуючи мир» п. А. Хуґо Рохас). Також із словами підтримки та пропозицією ґрунтовної співпраці звернувся голова Міжнародної Федерації Асоціацій вчителів іспанської мови п. Ганс Ле Рой, який побажав у переддень професійного свята усім вчителям і викладачам сил і терпіння подолати усі виклики війни.

Пообіді 29 вересня на факультеті іноземних мов відбулася плідна праця у секціях, з трьох напрямків: лінгвістика, методика викладання та історико-літературні студії. Прозвучали доповіді на різноманітні теми, які все ж об’єднувалися наскрізною темою «Іспанізм в часи війни». Це зокрема, лінгвістичний вимір війни в Україні у іспанських періодичних виданнях, фразеологізми з мілітарним компонентом, концепт постколоніалізму і термінологія різних військових конфліктів; місце України у художніх текстах іспанських і латиноамериканських письменників ХХ-ХХІ ст., арттерапія допоміжний ресурс навчання іспанської мови, і викладання в умовах війни та дітям-емігрантам, тощо.

У другий день Конгресу 30 вересня учасники взяли участь у трьох майстер-класах з викладання іспанської мови у середній та вищій школі. Іспанські доповідачі з міст Аліканте (Іспанія), Саламанка (Іспанія), Галвей (Ірланія) запросили учасників поміркувати над соціолінгвістичним аспектом навчання і вивчення іспанської мови, розробити власний дизайн уроку за допомогою платформи DUA (універсальний навчальний дизайн) та привернули увагу до важливого аспекту інклюзивної освіти, наголосивши на необхідності максимально враховувати навчальні потреби дітей та молоді із дефіцитом уваги різного ступеню. Ернесто Пуертас, представник Інституту Сервантеса у м. Варшава, який є багаторічним партнером кафедри, виголосив доповідь про іспити DELE в Україні впродовж 2002-2023 років, підкресливши незламність духу українців, які попри усі перешкоди і виклики прагнуть вчитися, розвиватися і вдосконалюватися, що й підтверджує успішність проведення цих іспитів в Україні загалом, і зокрема на базі Львівського національного університету імені Івана Франка. Окрім активної участі освітян у рамках Конгресу відбулися конкурси серед учнів та студентів у трьох різних напрямках: конкурс малюнків “Україна у війні”, конкурс перекладів поетів-воїнів (Ю.Руф, Т.Матвіїв, С.Скальд, І. Чернілевський, Г.Бабіч, В. Сорд, Б.Гуменюк) та конкурс декламації найкращих перекладів іспанською мовою. Таким чином організатори долучилися до виховання майбутнього покоління іспаністів.