В Університеті відбувся круглий стіл, присвячений 100-річчю незалежності Фінляндії

16 жовтня 2017 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося засідання круглого столу «100-річчя незалежності Фінляндської Республіки: уроки для України». Участь у науковому зібранні взяли українські та фінські дипломати, представники адміністрації Університету й органів місцевої влади, вчені і студенти зі Львова та інших міст України.

Під час відкриття засідання круглого столу проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Університету Марія Зубрицька зазначила, що розуміння історії Фінляндії і її сучасності є надзвичайно важливим для України, адже 100 років тому фіни змогли зробити те, чого тоді не вдалось українцям – здобути незалежність.

«Для нас дуже важливо обговорити і зрозуміти як 100 років тому у схожих обставинах Фінляндія змогла зробити те, чого не вдалося нам. Також для нас є цікавим досвід Фінляндії з побудови міцної економіки і розвитку державних та суспільних інститутів», – зазначила Марія Зубрицька, додавши, що особливе зацікавлення в Україні викликають фінські реформи у сфері освіти.

Декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський подякував усім учасникам круглого столу і зазначив, що поглиблення співпраці між Україною і Фінляндією є надзвичайно важливим для обох країн в контексті непростих процесів на міжнародній арені.

Посол Фінляндської Республіки в Україні Юха Віртанен наголосив, що упродовж 100 років його держава стикалася із багатьма викликами і проблемами. Втім, зараз Фінляндії вдалося побудувати демократичні інститути, міцну економіку і стати важливим членом світового співтовариства. За словами дипломата, сучасна Фінляндія посідає передові місця у багатьох міжнародних рейтингах.

За допомогою відеозв’язку  до вітальних слів долучилися Посол України у Фінляндській Республіці Андрій Олефіров, який побажав усім учасникам заходу активної роботи і плідних дискусій.

Окрім того, присутніх привітали керівник Центру країн Північної Європи ЛНУ ім. Івана Франка Маріанна Гладиш і директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації Поліна Лі.

Надалі із доповіддю виступив Міністр закордонних справ Фінляндії  (2011-2015 рр.) Ерккі Туоміоя, який розповів про процес формування Фінляндії як незалежної демократичної держави.

Окрім того, учасники обговорили ключові аспекти зовнішньої політики Фінляндії в умовах загострення регіональних і геополітичних конфліктів, проаналізували інноваційність фінської економіки і фінську модель середньої та вищої освіти, а також поділилися судженнями щодо потенціалу українсько-фінських відносин.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото