Вчені-фізики Львівського університету представили наукові дослідження у Німеччині

9-12 жовтня 2023 року у Берліні відбувалася інноваційна конференція  Photonics Days Berlin Brandenburg 2023, яка об’єднала представників 15-ти країн світу. Викладачі фізичного факультету Львівського університету Володимир Ткачук та Христина Гнатенко були запрошеними доповідачами на заході.

Завідувач кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука професор Володимир Ткачук у своїй доповіді ознайомив колег-вчених із результатами наукових досліджень, зокрема із вивченням процесу тунелювання спіна-1 на квантовому комп’ютері, а також розповів про оригінальні квантові алгоритми для розв’язання прикладних задач. Темами доповідей були «Studies of spin-1 tunneling on IBM’s quantum computer», «New quantum algorithm for achiving quantum supremency with development multi qubit quantum devices».  Натомість професорка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука Христина Гнатенко поділилася новими алгоритмами з досліджень властивостей графів та квантових графових станів, а також квантовими протоколами для знаходження енергетичних рівнів фізичних систем. Тема доповідей: «Noise-resistant quantum algorithms for detection of the energy levels of physical systems and quantifying graph properties with quantum programming».  Доповіді базувалися на статтях [Kh. P. Gnatenko, V. M. Tkachuk Eur. Phys. J. Plus 138, 346 (2023); Phys. Lett. A 396, 127248 (2021)]; Kh. P. Gnatenko, H. P. Laba, V. M. Tkachuk Eur. Phys. J. Plus 137, 522  (2022);  Phys. Lett. A 452, 128434 (2022) ; Phys. Lett. A 452, 128434 (2022); Kh. P. Gnatenko, N. A. Susulovska EPL  136, No. 4, 40003 (2021)].

На конференцію вчених запросив проєктний менеджер німецького кластера OptecBB Майк Річардсон. До слова, Майк Річардсон відвідав Львівський Університет та інші установи України у серпні 2023 року з метою налагодження  співпраці в галузі фотоніки та квантових обчислень. Зокрема, 24 серпня 2023 року на кафедрі теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука відбувся круглий стіл, присвячений проблемам квантової інформації та квантових технологій. У заході також взяли участь підприємець та засновник ІТ-компанії, депутат Львівської міської ради Олекса Возняк та викладачі освітньої програми «Квантові комп’ютери та квантове програмування»  фізичного факультету.

Світлини: фізичного факультету Більше фото