Відбулась перша зустріч в рамках проєкту «Діалог з роботодавцями»

22 листопада 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартував проєкт «Діалог з роботодавцями». Організатор заходу – відділ кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Центру маркетингу та розвитку ЛНУ ім. Івана Франка. До участі у серії практичних зустрічей запрошені студенти, аспіранти викладачі Університету, а також представники компаній-роботодавців, які є стейкхолдерами освітніх програм. Зважаючи на карантинні обмеження діалоги відбуватимуться в онлайн-режимі.

Метою проведення практичних зустрічей є налагодження комунікації між Університетом, студентами та бізнес-середовищем. Важливий фактор проєкту – інформування студентів про відкриті вакансії, профілі професій і запити роботодавців до вмінь працівників, а також посередництво у встановленні прямих контактів бізнесу з факультетами та кафедрами, формування у вихованців Університету навичок, необхідних для успішного працевлаштування, кар’єрного розвитку та старту підприємницького успіху.

Тема першої зустріч у рамках проєкту – «Будь мікробіологом!». До події долучилися студенти та працівники біологічного факультету Львівського університету, а також  стейкхолдери ОПП «Мікробіологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 091«Біологія».

На відкритті події до присутніх звернулася начальниця відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Центру маркетингу та розвитку Львівського університету Ірина Сновидович. Вона розповіла присутнім про активну діяльність відділу кар’єрного розвитку та зазначила, що тема сьогоднішнього діалогу є дуже актуальною. «Ми живемо в час, коли розробки вчених-мікробіологів є надзвичайно важливими і необхідними. Наше завдання – наповнити освітні програми Львівського університету найціннішою інформацію та зробити їх максимально адаптованими до потреб компаній-роботодавців. Тому такі діалоги зі стейкхолдерами є важливим елементом нашої якісної роботи», – наголосила Ірина Сновидович.

Гарантка ОПП «Мікробіологія», завідувачка кафедри мікробіології біологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, професорка Світлана Гнатуш подякувала організаторам за таку важливу подію, а присутнім – за виявлений інтерес. «Я переконана, що наша розмова буде цікавою і змістовною, а головне – знаю, що такі діалоги справді потрібні, як працедавцям, так і нашим студентам», – підкреслила Світлана Гнатуш.

Також усіх присутніх привітав декан біологічного факультету  Ігор Хамар. «Сьогоднішня зустріч буде дуже корисною для студентів, адже вони зможуть реально оцінити свої перспективи і дізнатись про професійні можливості. Ми зацікавлені в тому, аби наші випускники були конкурентоспроможними фахівцями, затребуваними і в Україні, і закордоном. Такі  заходи лише сприяють нашій меті. Тож, я бажаю усім плідного діалогу та доброї праці», – акцентував Ігор Хамар.

Надалі про всі нюанси роботи мікробіолога розповіли представниця компанії «Данон» в Україні Наталія Духмич, представник ТОВ «Дева клініка» (м. Київ) Олексій Почапінський, представниця ПрАТ «Концерн Хлібпром» Галина Касюхнич, працівниця ПрАТ «Компанія Ензим» Зоряна Новосядла, працівниця ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія» Надія Кіш та представниця ТзОВ «Технолаб» Тетяна Сегін.

В ході розмови потенційні працедавці окреслили компетентності, яких вони потребують від випускників програми, познайомили присутніх з місцями можливого працевлаштування, поділилися історіями про свій професійний шлях, які стали особливо цікавими для студентів, адже більшість спікерів є випускниками біологічного факультету Львівського університету. Фахівці демонстрували відеоекскурсії своїми компаніями, розповідали про власні обов’язки та відповідали на різноманітні запитання студентів, що створило атмосферу конструктивного діалогу, обміну знаннями і досвідом.  Загалом до зустрічі долучилося 53 зацікавлені учасники.

Наступна зустріч в рамках проєкту запланована на 25 листопада, темою заходу буде «Управління. Фінанси. Аудит». Загалом такі зустрічі передбачаються в онлайн-форматі щомісяця в залежності від зацікавленості факультетів та компаній-роботодавців.

Як зазначають організатори, напрацьовані результати онлайн-діалогів можна використати для покращення якості освіти, формування бази роботодавців/стейкхолдерів, практичного наповнення освітнього процесу, підготовки фахівців, які будуть успішними на ринку праці.

«Участь у проєкті – це гарна нагода для компаній-роботодавців налагодити контакт зі студентами, потенційними кандидатами на вакантні посади, знайти актуальні форми співпраці із Університетом. А для кафедр, факультетів, викладачів  – це хороша можливість для формування та трансформації навчальних планів, освітніх програм, орієнтованих на вимоги ринку праці, розвитку діалогу з профільними роботодавцями. Це допоможе зрозуміти вимоги до підготовки студентів, включити в програму дисциплін сучасні інструменти та підходи, розвинути можливості співпраці в частині спільних досліджень, виробничих екскурсій, отримати мотивацію до саморозвитку», – зазначила Ірина Сновидович.

Стежити за анонсами заходів можна на фейсбук-сторінці Відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом.