Відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція-форум молодих економістів-кібернетиків

25 листопада 2022 року на економічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Х Всеукраїнська науково-практична конференція-форум молодих економістів-кібернетиків «Моделювання економіки: проблеми, тенденції, досвід». Захід відбувся дистанційно за участі науковців з низки освітньо-наукових установ України. Модерувала зустріч заступниця декана економічного факультету з навчально-виховної роботи, завідувачка кафедри економічної кібернетики Львівського національного університету імені Івана Франка Зоряна Артим-Дрогомирецька.

З вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Гукалюк. «Сьогодні спостерігаю цікаві цифри: у десятій Всеукраїнській науково-практичній конференції-форумі молодих економістів-кібернетиків беруть участь науковці з десяти закладів вищої освіти України. Я впевнений, що кількість учасників і надалі лише збільшуватиметься, адже конференція торкається надзвичайно актуальних питань, які стосуються сфери моделювання економіки. А особливі виклики перед фахівцями постають в контексті повномасштабної війни, яка триває на території України», – акцентував Андрій Гукалюк.

Проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський наголосив, що конференція є добрим прикладом ефективного об’єднання зусиль заради спільної мети. «Наслідки воєнної агресії росії є відчутними не лише на полі бою та в життєвому устрої громадян нашої держави: суттєвого впливу зазнали світові політичні та економічні взаємовідносини. Надважливим завданням економістів залишається забезпечення стабільності суспільства задля збереження людських ресурсів, підтримки промисловості, сільського господарства, розвитку високих технологій, зміцнення енергетичної безпеки, гарантування соціальних послуг, турботи про екологію. Інструментарій моделювання економічних систем стане пріоритетним після нашої перемоги. Я вірю, що сьогоднішній форум є важливим кроком у становленні молодих економістів-кібернетиків як висококваліфікованих фахівців, адже невдовзі саме у руках молоді буде побудова сильної та незалежної України», – підкреслив Роман Євгенович.

Слово також надали деканові економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Ростиславу Михайлишину: «Х Всеукраїнська науково-практична конференція-форум молодих економістів-кібернетиків стала вже доброю традицією нашого факультету і чудовим майданчиком для спілкування колег з провідних закладів вищої освіти України. Кожен захід, який ми проводимо в умовах повномасштабної війни, є надзвичайно важливим, адже свідчить про те, що життя продовжується навіть у складних умовах, демонструє силу і велич українського духу. І після перемоги, в яку ми всі віримо, Україна продовжить свій поступальний рух у напрямку європейської цивілізації та світової науки».

Професор кафедри економічної кібернетики Володимир-Богдан Вовк також привітав колег-економістів та зазначив, що для того, аби здійснювати ефективне управління, необхідно володіти інформацією про режими функціонування тих чи інших систем. «Молоді кібернетики повинні усвідомлювати, що їм треба набувати нових вмінь, здобувати освіту та вчитися управлінській діяльності. Лише через наполегливу працю можна стати сильним та розумними, здобути здатність вирішувати найскладніші ситуації. А від викладачів, залежить те, чи зможемо ми дати нашій Батьківщині добрих фахівців. Тож спрямовуймо наших студентів, додаваймо їм мотивації та віри у власні сили!» – закликав Володимир-Богдан Вовк.

Привітали учасників форуму, а також окреслили актуальність проведення конференції та перспективи галузі співорганізатори заходу – представники закладів вищої освіти України.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі пленарного засідання та роботи чотирьох секцій: «Моделювання економіко-виробничих систем», «Економетричні моделі та методи прогнозування», «Актуальні проблеми теоретичної та прикладної економіки», «Функціонування економічних систем в кризових умовах».

В рамках роботи науковці обговорили оцінку ефективної діяльності комерційних банків за допомогою методу DEA, моделі кластерного аналізу в оцінюванні привабливості ЗВО для абітурієнтів, моделі аналізу зайнятості в умовах цифрової економіки, дискутували про ефективність використання оборотних коштів на промислових підприємствах, особливостей впровадження циркулярної економіки в Україні, особливостей логістичних фінансових потоків на підприємствах харчової галузі тощо.

Окремим аспектом обговорень стали найактуальніші економічні питання в контексті російсько-української війни. Так, фахівці поділилися своїми напрацюваннями щодо алгоритму оцінки зовнішньоекономічної безпеки України, залучення міжнародних інвесторів під час повномасштабної війни, роль інфляційних очікувань у досягненні макроекономічної стабільності, функціонування туристичного сектору в умовах кризи, прогнозування тенденцій на ринку праці, структурне моделювання рівня енергетичної безпеки та чимало інших важливих тем в рамках реалій сьогодення.