Відбулася чергова Єврошкола EU Study days

Упродовж 3-6 листопада 2023 року у Києві відбулася чергова  Єврошкола EU Study Days, яка об’єднала досвідчених експертів та вмотивовану молодь з усіх куточків України. Учасниками стали 40 найкращих випускників осінньої онлайн школи, серед яких школярі, студенти та аспіранти. На учасників школи чекали 4 дні плідної роботи: лекції та інтерактивні заняття, стратегічна гра, зустріч з випускниками програми і візит до Представництва ЄС в Україні.

Офлайн-школу відкрила Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова. Вона відзначила підтримку України від Європейського Союзу та важливість підготовки висококваліфікованих спеціалістів, які зроблять реальним вступ нашої держави до ЄС. «На шляху до євроінтеграції Україні знадобляться молоді світлі голови: y державному управлінні, Верховній Раді України, громадянському суспільстві, ЗМІ. Майбутнє України як члена Європейського Союзу у Ваших руках», –  наголосила Катаріна Матернова, звертаючись до молоді.

Мотивуючі настанови для учасників виголосили голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе та Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема. «Дуже важливо, щоб молоді люди, які відкрили своє зацікавлення в європейській інтеграції, максимально швидко набирались знань, досвіду і ставали до спільної роботи в різних царинах, для того, аби ми могли якісно подолати шлях вступу до ЄС», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Такий формат спільних зусиль – навчання, стажування, залучення до проєктів, дасть змогу Україні пройти максимально швидко непрості виклики, які на нас чекають, зокрема в контексті євроінтеграції» – підкреслив Олександр Ярема.

Наприкінці першого дня учасники зустрілися із випускниками Єврошкіл попередніх років та заслухали історії успіху від заступника Голови НАЗК Ярослава Любченка, начальниці відділу з питань трудової міграції департаменту праці та зайнятості Міністерства економіки України Дарії Андрюніної, керівника Експертної групи з євроінтеграції та координації політик Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України Богдана Веселовського та фахівчині з управління інформацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Вікторії Ханюкової. Випускники поділилися власними враженнями від навчання в Єврошколах і наголосили на тому, як навчання вплинуло на їхній подальший розвиток та кар’єрне зростання. Модерувала сесію випускниця EU Study Days, завідувачка відділу аналітично-дослідницької роботи та академічних програм Українського інституту Марія Процюк.

Другий та третій дні були присвячені обговоренню тем, що стосуються європейських цінностей та досвіду європейської інтеграції, статусу кандидата у ЄС для України та основних вимог, які повинна виконати наша держава, щоб стати членом ЄС. Зокрема, учасники розмовляли і про допомогу Європейського Союзу та переваги для України від інтеграції в ЄС.

Керівник проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков та голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень, керівниця програм Юлія Тищенко розповіли про європейські цінності як основоположні принципи європейської інтеграції та досвід європейської інтеграції в історичній перспективі.

Керівник відділу преси та публічної інформації EUAM Йоханес Ругер розповів про діяльність EUAM В Україні, підтримку реформ та повоєнне відновлення України. Надалі виконавча директорка громадської  організації «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко розповіла про основні виклики статусу країни-кандидата для України.

Завідувачка кафедри європейських та регіональних студій, координаторка Інформаційного центру ЄС у Львівському національному університеті імені Івана Франка, професорка Наталія Антонюк виступила з доповіддю на тему «Публічна дипломатія України в контексті євроінтеграції».  А випускник програми, експерт European Union Anti-Corruption Initiative Андрій Гнідець розповів про протидію корупції, антикорупційні реформи та проєкти ЄС, які працюють в цій сфері. Експерт EU4PAR Арсен Попель охарактеризував реформу публічної адміністрації та розвиток спроможності державних службовців, як передумову успішної євроінтеграції.

Зокрема, доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Краєвська провела для учасників заходу тренінг про розвиток навичок для навчання впродовж всього життя. А експертка з питань міграції та управління кордонами Катерина Кульчицька розповіла про майбутню відбудову України та разом з учасниками шукала відповідь на питання, де знайти необхідні людські ресурси. Надалі директорка з наукової роботи, керівниця Центру економічних досліджень Вероніка Мовчан розповіла про економічний вимір взаємовідносин Україна-ЄС, а також про те, як відбуватиметься інтеграція України до єдиного ринку, і які виклики та можливості чекатимуть на шляху економічної інтеграції України. Також керівниця міжнародного відділу Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця Юлія Доброскок провела тренінг про розвиток стресостійкості, критичного мислення та аналізу, а співзасновник StopFake Руслан Дейниченко розповів які навички треба розвивати, щоб розпізнавати фейки, дезінформацію та інші маніпулятивні технології й ефективноо їм протидіяти.

Упродовж трьох днів учасники Єврошколи грали в стратегічну гру щодо моделювання процесу приєднання України до Європейського Союзу,  розділившись на три команди «Україна», «Європейська Комісія» та «держави-члени ЄС». Супроводжували гру три наставники: голова ГО «Молодіжна Альтернатива» Людмила Кудіна, доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Краєвська та  керівниця міжнародного відділу Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця Юлія Доброскок. В останній день команди презентували свої напрацювання. Також цей день для учасників був особливо цікавим, адже минув в офісі Представництва ЄС в Україні. Слухачі продовжували навчатися і вивчати мистецтво комунікації разом з радницею з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторією Давидовою. «Ставайте лідерами, спілкуйтесь між собою та вчіться чітко комунікувати. І ми обов’язково всього досягнемо разом», – наголосила Вікторія Давидова під час вручення сертифікатів.

Віримо, що набуті знання та компетентності стануть учасникам у нагоді на шляху до досягнення євроінтеграційних цілей та професійного зростання.

Зазначимо, що EU Study Days є проєктом Представництва Європейського Союзу в Україні, який допомагає підвищити рівень знань української молоді – учнів старших класів, студентів та аспірантів закладів вищої освіти – про Європейський Союз, відносини між ЄС та Україною, отримати необхідну інформацію за відповідними напрямами від ключових європейських та українських експертів. Проєкт сприяє розвитку мережі української молоді для комунікації, обміну досвідом, співпраці та впровадження спільних ініціатив. Детальна інформація за посиланням.

Проєкт виконується неурядовою організацією «Молодіжна Альтернатива» (голова Людмила Кудіна), Львівським національним університетом ім. Івана Франка (Координаторка Інформаційного центру ЄС проф. Наталія Антонюк), Харківським економічним університетом імені Семена Кузнеця (керівниця відділу міжнародних зв’язків Юлія Доброскок).

Більше фото