Відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція «Теоретичні та практичні аспекти формування освітнього простору: світовий і вітчизняний вимір»

28 жовтня 2021 року на базі кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція «Теоретичні та практичні аспекти формування освітнього простору: світовий і вітчизняний вимір». Наукове зібрання організували у співпраці із Вроцлавським університетом (Польща), Жешувським університетом (Польща), Західно-Мічиганським університетом (США), Пряшівським університетом (Словаччина) та Українською асоціацією дослідників освіти. Зважаючи на карантинні обмеження, конференція відбувалася у дистанційному форматі на платформі Zoom.

У роботі наукового форуму взяли участь відомі українські та зарубіжні науковці – дослідники проблем освітньої політики, стратегій і технологій розвитку освітнього простору. Доповідачі представляли наукові школи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти», Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти» Одеської обласної ради, Команди підтримки реформ МОН України та ін.

Відкрив конференцію перший проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Гукалюк. У вступному вітальному слові він наголосив на важливості проведення подібних заходів, які створюють платформу для обміну досвідом і освітніми практиками, розвитку наукової спільноти та міжнародної співпраці.

Учасників конференції також привітав декан факультету педагогічної освіти Дмитро Герцюк, який підкреслив актуальність проблематики конференції в контексті сучасних викликів, які постають перед освітніми системами і впливають на світову динаміку та стратегії формування українського та зарубіжного освітнього простору.

Модерувала пленарне засідання конференції докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського національного університету імені Івана Франка Олена Квас. У вступному слові вона привітала учасників конференції та зазначила, що «професійна дискусія та обмін досвідом дадуть новий імпульс подальшому розумінню особливо значущих аспектів формування сучасного освітнього простору, що сприятиме перетворенню навчання на найяскравіший компонент життя».

На пленарному і на секційних засіданнях конференції розглянули питання світової динаміки та стратегій формування освітнього простору, моніторингу якості та шляхів вдосконалення освітнього процесу у вищій школі, віртуального освітнього простору та нової ери інформаційно-комунікаційних технологій в освіті. Доповіді учасників супроводжувалися жвавими дискусіями, рефлексіями і порівняннями освітніх процесів у різних країнах в контексті інтернаціоналізації, глобалізації, демократизації та сучасних викликів, спричинених пандемією Соvid-19.