Відбулася ІІІ Всеукраїнська студентська наукова конференція «Регіональний соціокультурний менеджмент:  сучасні виклики і тенденції розвитку»

25 листопада 2021 року на факультеті культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася ІІІ Всеукраїнська студентська наукова конференція «Регіональний соціокультурний менеджмент: сучасні виклики і тенденції розвитку». Ціллю проведення заходу стало плекання у студентів творчого мислення, розвиток самостійності і відповідальності, що є в переліку важливих завдань, які стоять перед українськими університетами. А одним з головних чинників вдосконалення таких якостей є наука. Наукова діяльність неможлива без участі молоді, зокрема, студентів, які тільки розпочинають свій науковий шлях.

ІІІ Всеукраїнська студентська наукова конференція «Регіональний соціокультурний менеджмент: сучасні виклики і тенденції розвитку» відбулася за ініціативи кафедри соціокультурного менеджменту ЛНУ ім. Івана Франка. Співорганізаторами є Львівська національна академія мистецтв (кафедра менеджменту мистецтва), Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (кафедра управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івент-менеджменту), Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка (кафедра соціальної роботи, спеціальної освіти і менеджменту соціокультурної діяльності), Західноукраїнський національний університет (кафедра інформаційної та соціокультурної діяльності), Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького (кафедра освітнього і соціокультурного менеджменту та соціальної роботи), Сумський державний університет (кафедра психології, політології та соціокультурних технологій), Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського (кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва), Харківська державна академія культури (кафедра менеджменту культури та соціальних технологій).

Проведення цієї конференції засвідчило значну увагу молоді до наукових досліджень, що цілком відповідає головній меті наукового форуму – надати студентам провідних ЗВО України можливість поспілкуватися на науковому рівні, осмислити наукові проблеми, зміцнити практичні навички у сфері науки, потоваришувати з учасниками з інших міст.

Загалом у конференції взяли участь понад 40 студентів з усієї України. Усі вони пройшли попередній відбір, після чого організатори включили їхні доповіді у програму конференції.

Із вітальними словами до учасників і гостей конференції звернулися в. о. декана факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка Майя Гарбузюк, завідувачка кафедри соціокультурного менеджменту Львівського університету Людмила Белінська, в.о. завідувача кафедри менеджменту мистецтва Львівської національної академії мистецтв Олеся Дацко, завідувач кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івент-менеджменту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Василь Шикеринець, декан соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету Оксана Гомотюк, професорка кафедри соціальної роботи, спеціальної освіти  і менеджменту соціокультурної діяльності Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюк Ольга Сорока, професор кафедри освітнього і соціокультурного менеджменту та соціальної роботи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Сергій Данилюк, професор кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету Андрій Лебідь, завідувач кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Володимир Маслак, завідувач кафедри менеджменту культури та соціальних технологій Харківської державної академії культури Альберт Церковний, голова Студентської ради факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка Аліна Килинич.

Надалі відбулося пленарне засідання, яке передбачало 7 доповідей молодих дослідників. Також широкий спектр тем студенти українських університетів обговорювали на таких секційних засіданнях: «Загальні проблеми сучасного соціокультурного розвитку» (9 доповідей), «Пріоритети соціокультурної діяльності на сучасному етапі» (10 доповідей), «Візуальна культура й соціокультурний простір» (8 доповідей), «Соціокультурні проекти як засіб формування сучасного суспільства» (9 доповідей).

Загалом тематика конференції охопила широке коло проблем: інноваційний менеджмент у сфері культури і науки, організація змістовного дозвілля дітей і молоді України, ґендер у мультиплікаційній продукції, соціокультурне значення та можливості популяризації неформальної освіти серед молоді, потенціал інноваційних PR-технологій у соціокультурній сфері, кіно як форма організації дозвілля молоді, музейна справа в містах України, коворкінг-центр як простір активного дозвілля, провокації як засіб популяризації мистецтва, продакт-плейсмент у кіноіндустрії, студентське самоврядування в управлінні ЗВО, каністерапевтичні засоби в соціокультурній діяльності та ін.

Зазначимо, що пленарне і секційні засідання відбулися на високому організаційному, науково-теоретичному рівнях, з дискусійними запитаннями та значним зацікавленням студентів і викладачів.