Відбулася Міжнародна наукова конференція «Болгаристика і словакістика: традиції та виклики сучасності»

2-3 листопада 2023 року відбулася Міжнародна наукова конференція «Болгаристика і словакістика: традиції та виклики сучасності», присвячена 45-річчю спеціальності «Болгарська мова та література» та 30-річчю спеціальності «Словацька мова та література» у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Відкриття конференції розпочалося зі вшанування пам’яті наших захисників піснею «Ой, у лузі червона калина…» у виконанні Народного дівочого хору «Ліра» ЛНУ ім. Івана Франка. В урочистому відкритті наукового зібрання взяли участь представники оргкомітету конференції, а також поважні гості з Болгарії та Словаччини – проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського університету Сергій Різник, в.о. декана філологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Роман Крохмальний, Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Болгарія Олеся Ілащук, представниця відділу міжнародного співробітництва та європейських справ Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки В’єра Ґутова, заступник голови Словацького товариства ім. М. Р. Штефаніка у Львові Олександр Гребік, директор Інституту болгаристики Великотирнівського університету імені Св. Кирила і Мефодія Ценка Іванова, доцентка кафедри славістики Великотирнівського університету імені Святих Кирила і Мефодія Даніела Константінова, завідувачка кафедри слов’янського мовознавства Софійського університету імені Св. Климента Охридського Албена Стаменова та завідувачка кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона  Свєнціцького Ольга Сорока.

Наукова конференція об’єднала вчених-болгаристів і словакістів, випускників, гостей з України, Словаччини, Болгарії, Італії та Канади. На пленарних та секційних засіданнях конференції обговорили історію, сучасний стан та перспективи розвитку болгаристики і словакістики у Львові та в ширшому світовому контексті.

Пленарні засідання розпочалися виконанням болгарської «Слънчице мое…» та словацької  «Slovensko moje…» пісень у виконанні «Ліри» під керівництвом Оксани Мельничук. На пленарних засіданнях прозвучали наукові доповіді доценток Ольги Албул та Зоряни Гілецької про історію становлення та сучасність болгаристики і словакістики у Львівському університеті. Також у цій частині конференції взяли участь колишні лектори болгарської та словацької мов – професорка Марія Спасова (Болгарія) та професорка Зузана Станіславова (Словаччина), які поділилися своїми спогадами про роки викладання у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

На секційних засіданннях учасники конференції обговорили актуальні питання сучасного болгарського та словацького мовознавства і літературознавства. Своїми науковими доробками поділилися відомі вчені та молоді колеги. Завершилась конференція плідними дискусіями учасників та гостей конференції.