Відбувся товариський матч з шахів між студентами ЛНУ ім. Івана Франка та НУ «Львівська Політехніка»

2 листопада 2023 року в Шаховому клубі Університету, що на вулиці  Фредра, 1, відбувся товариський матч з шахів між студентськими збірними командами Львівського національного університету імені Івана Франка та НУ «Львівська політехніка», присвячений пам’яті відомого українського шахіста Михайла Романишина.

Відкрила турнір в.о. завідувача кафедри фізичного виховання та спорту Оксана Шукатка: «Цим заходом ми відновлюємо ідею товариських матчів між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Національним університетом «Львівська політехніка». Востаннє такий шаховий поєдинок між студентами відбувався ще 2004 року, тож я дякую всім, хто сьогодні дбає про відродження гарної традиції».

До присутніх звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Мені дуже приємно, що сьогодні в турнірі беруть участь студенти двох дружніх університетів. ЛНУ ім. Івана Франка та НУ «Львівська політехніка» тісно співпрацюють за багатьма напрямами – як у сфері науки, так і в плані реалізації освітніх програм. Дуже сподіваюся, що завдяки таким змаганням між нашими студентами зароджуватиметься дружба, адже шахи справді вміють об’єднувати людей. Дякую усім організаторам заходу, які пам’ятають, що добру справу можна зробити лише тоді, коли віддаєш шану великим попередникам, тож знаково, що турнір присвячений пам’яті відомого українського шахіста Михайла Романишина», – підкреслив Володимир Мельник та вручив гостям заходу подяки.

До учасників матчу звернувся начальник Управління фізичної культури та спорту Львівської ОВА Роман Хімяк: «В історичному контексті сьогоднішній матч є справді знаковою подією. Дякую усім, хто сьогодні робить все, аби відродити добру традицію товариських матчів між університетами. Я щиро вірю, що серед учасників турніру будуть ті, хто тісно пов’яже своє життя з шаховим спортом, а такі заходи надихатимуть усе більше людей знайомитися з грою».

Захід відвідав міжнародний гросмейстер, шахова легенда Львівщини та України Олег Романишин. Він розповів учасникам заходу про вагому роль шахів у його житті, пригадав перші партії зі своїм батьком та цінні уроки, які ще в юному віці отримав від свого найважливішого наставника. «Мені приємно сьогодні перебувати у будівлі відновленого Шахового клубу Університету і бути учасником важливої події – відновлення традиції студентських матчів між двома університетами. Я дуже хочу, аби такі турніри відбувалися і надалі, а всім учасникам зичу перемоги», – додав Олег Романишин.

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ «Львівська політехніка», професор Роман Корж подякував Ректору Володимиру Мельнику за організацію Львівським університетом важливого заходу. «Я пропоную з часом проводити якомога більше змагань, в яких могли би брати участь не лише студенти, але й працівники та випускники наших університетів», – додав Роман Корж.

Головним суддею товариського матчу став Іван Ільницький, який пояснив організаційні нюанси турніру та наголосив на важливості проведення заходів, які мають на меті популяризацію шахової гри, відновлення традицій та підвищення майстерності шахістів.

Так, команди складалися з 6 студентів, також можливою була одна заміна учасника. Турнір проводили за системою у 2 тури. Час на гру 25 хвилин + 10 секунд на кожен хід починаючи з першого ходу. До складу збірної Львівського національного університету імені Івана Франка увійшли: студент економічного факультету Владислав Базюк, студент факультету електроніки та комп’ютерних технологій Роман Чугай, студенти факультету міжнародних відносин Владислав Черненко та Марія Рибаченко, студент історичного факультету Назар Мельник, студент факультету прикладної математики та інформатики Роман Яремко.

Львівську політехніку представляли студенти Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Даниїл Мосесов, Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Марта Хабак, Максим Шала, Дмитро Шевчук, Ігор Федак, Марія Вітковська та Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Мар’ян Кириченко.

За результатами напружених поєдинків перемогу виборола збірна НУ «Львівська Політехніка» з рахунком 7,5 – 4,5. Результати турів можна переглянути за посиланням: https://chess-results.com/tnr842813.aspx?lan=12&art=1

Щиро вітаємо усіх переможців та учасників турніру і бажаємо нових тріумфів, натхненних ігор та якнайшвидшої спільної перемоги України над російським агресором!

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото