Відбулася Міжнародна наукова конференція «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід»

12-14 жовтня 2018 року в Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася ХІІ Міжнародна наукова конференція «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід», присвячена 15-річчю кафедри туризму географічного факультету. Конференція об’єднала  близько ста науковців та практиків з різних країн Європи та світу: України, Польщі, Білорусі, Фінляндії, а також з Королівства Саудівська Аравія та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Учасників наукового зібрання привітали завідувач кафедри туризму Марта Мальсьска, проректор з науково-педагогічної роботи Університету Ярослав Гарасим, декан географічного факультету Володимир Біланюк і декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальсьский. Усі вони акцентували увагу на важливості міжнародної наукової взаємодії для розвитку туристичної галузі нашої держави та утвердження позитивного іміджу України в світі.

Долучився до вітань також канцлер Вищої школи суспільно-природничих наук імені Вінцента Поля (Люблін, Польща) Генрик Стефанек, який, зокрема, надзвичайно позитивно висловився про співпрацю з науковцями Львівського університету. На підтвердження вагомої ролі ЛНУ ім. Івана Франка у спільних українсько-польських дослідженнях та налагодженні тісної взаємодії науковців обох країн Генрик Стефанек вручив Марті Мальсьскій та Маркіянові Мальському найвищу відзнаку Вищої школи суспільно-природничих наук – Медаль Вінцента Поля.

Надалі розпочалася робоча частина конференції, під час якої дослідники обговорили ключові питання розвитку туристичної галузі, акцентувавши увагу на використанні природно-географічних та історико-культурних ресурсів рекреаційних територій, розвитку інноваційних видів туризму, суспільно-економічних проблемах у туризмі, аспектах підготовки туристичних кадрів тощо.

Серед учасників наукового зібрання було чимало представників закладів вищої освіти та організацій Львова, Києва, Рівного, Дніпра, Сум, Харкова, Ужгорода, Чернівців, Хмельницького, Тернополя. У конференції взяли участь також фахівці з природоохоронної справи, зокрема, з НПП «Сколівські Бескиди», НПП «Дністровський каньйон» (Заліщики) та Об’єднання Любельських Ландшафтних Парків (Польща). Іноземні делегації були представлені науковцями з Брестського державного університету ім. О.С. Пушкіна, Економічного університету в Катовіцах, Вищої школи суспільно-природничих наук імені Вінцента Поля, Економічного університету в Кракові, Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ (Польща), Університету в Турку (Фінляндія), а також фахівцями з компаній Novasat (Королівство Саудівська Аравія) та Бельхаса Хоспіталіті (Дубаї, ОАЕ).

На пленарному засіданні конференції прозвучали наукові доповіді, що стосувалися питань розвитку спортивного туризму, організації туристичних ресурсів, вирішення рекреаційних природно-ресурсних конфліктів та застосування інтерактивних консалтингових систем у сільському зеленому господарстві.

Основними напрямками виступів під час секційних засідань, які відбувалися на факультеті міжнародних відносин, стали дослідження проблем розвитку туризму та готельно-ресторанного бізнесу в Україні та світі, підготовки екскурсоводів, актуалізації створення туристичного кластера, аналіз досвіду застосування маркетингових засобів у формуванні іміджу туристичного продукту, а також окреслення тенденцій розвитку готельних ланцюгів світу.

Окрім виступів та дискусій, в рамках конференції відбулася наукова екскурсія «Туристичні ресурси Сколівщини», під час якої учасники мали змогу ознайомитися з туристичною інфраструктурою регіону, а також дослідити природні та історико-культурні ресурси Українських Карпат (фортеця Тустань, м. Сколе, могила князя Святослава).

Мистецьким доповненням конференції став концерт університетської Народної чоловічої хорової капели «Прометей» під керівництвом Віталія Чмира. В програмі концерту прозвучали обробки українських народних пісень композиторів Є. Козака, А. Гнатишина, Я. Яциневича а також авторські твори львівських авторів на тексти М. Устияновича та І. Франка. А фінальна пісня «Гей, соколи» до глибини душі зворушила всіх присутніх на концерті.

Одним із фундаментальних результатів конференції стало укладення збірника Матеріалів, виданого за сприяння Управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото