Відбулася науково-методична конференція «Пузинівські читання 2024. Шкільні підручники з математики»

«Пузинівські читання 2024. Шкільні підручники з математики» – під такою назвою 15 березня 2024 року за ініціативи кафедри алгебри, топології та основ математики в читальній залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася науково-методична конференція. У науковому форумі взяли участь студенти та викладачі механіко-математичного факультету та факультету педагогічної освіти.

Розпочав конференцію доцент кафедри теорії функцій і функціонального аналізу Ярослав Притула виголосивши доповідь, присвячену першим гімназійним підручникам з математики українською мовою в Галичині. Студентки третього та четвертого курсів спеціальності «Середня освіта (Математика)» Ірина Магдич, Софія Заяць, Адріана Чорненька, Нелія Ковалко, Андріана Сало, Діана Сіра, Анна Степанюк і Оксана Штогрин  виголосили надзвичайно цікаві та змістовні доповіді щодо науково-методичного огляду підручників з математики XIX-ХХ століть, за якими навчалися учні на теренах України. У своїх доповідях студентки значну увагу приділили, зокрема, питанню порівняльного аналізу змістовного наповнення підручників з математики ХХ століття та сучасних підручників.

Із заключної лекції доцента кафедри алгебри, топології та основ математики Олега Гутіка слухачі дізналися про історії перших друкованих підручників з математики, які вдалося віднайти в європейських архівах.

Зазначимо, що ця конференція започатковує цикл зустрічей, присвячених науково-методичним дослідженням шкільних підручників з математики, а відтак попереду ще багато цікавих та різноманітних подій.