Відбулася онлайн-зустріч, присвячена проблемам науки та освіти в часі війни

17 червня 2022 року відбулася онлайн-зустріч представників освітянської та наукової спільноти Києва, Львова, Харкова й Одеси в межах циклу передач під назвою «Голос з України» на тему «Наука та освіта в часі війни: проблеми та вирішення».

Цикл таких передач був започаткований на початку широкомасштабної російсько-української війни докторкою соціологічних наук, професоркою Оленою Горошко в межах співпраці між НТУ «Харківський політехнічний інститут» та Університетом Гедік (Стамбул, Туреччина). Розмови науковців присвячувались різним аспектам війни в Україні (правам біженців, дітей, базовим правам людини, війні очима молоді тощо).

Однією зі спікерок нещодавньої онлайн-зустрічі виступила докторка  соціологічних наук, професорка кафедри соціології Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Коваліско, яка у своєму виступі акцентувала на викликах університетської освіти у цей складний час. Зокрема, у доповіді науковиці  йшлося про волонтерські ініціативи, студентські благодійні проєкти, діяльність університетського штабу гуманітарної допомоги, соціально-культурницькі ініціативи як викладачів, так і студентів. Важливою складовою роботи Університету було виокремлено його міжнародні зв’язки та дипломатичну місію в часі війни, окреслено перспективи розвитку.

Спікерами передачі «Наука та освіта в часі війни: проблеми та вирішення» були:

• Євген Головаха – український психолог, соціолог, громадський діяч. Доктор філософських наук, професор, директор Інституту соціології НАН України;
  • Євген Сокол – український вчений, ректор НТУ «Харківський політехнічний інститут», член-кореспондент НАН України (2012), лауреат приз. С. А. Лебедєва НАН України, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри промислової та біомедичної електроніки;
  • Андрій  Красножон – український історик, доктор історичних наук, педагог, ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського;
  • Анатолій  Бабічев – проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, кандидат наук з державного управління;
  • Русудан Махачашвілі – докторка філологічних наук, завідувачка кафедри романських мов та типології Київського університету імені Бориса Грінченка, експертка REA Європейської комісії
  • Наталія Коваліско – українська соціологиня; докторка соціологічних наук, професорка кафедри соціології Львівського національного університету імені Івана Франка, Голова Львівського регіонального відділення Соціологічної асоціації України.

Із записом зустрічі можна ознайомитися за посиланням.