Відбулася урочиста академія з нагоди Дня юриста

8 жовтня 2024 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася урочиста академія з нагоди Дня юриста, який відзначають щорічно 8 жовтня. В урочистостях взяли участь представники міської влади, державні службовці, відомі випускники юридичного факультету, а також викладачі та студенти Університету.

Захід розпочався зі спільного виконання Державного Гімну України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих Захисників та Захисниць України, а також усіх цивільних, які загинули внаслідок російсько-української війни.

Учасників академії привітав декан юридичного факультету, професор Володимир Бурдін. «Правнича професія надзвичайно поважна, але не завжди вдячна, адже юрист у житті пересічних громадян з’являється тоді, коли виникають проблеми, які треба вирішити», – зазначив декан, привітавши студентів та колег з професійним святом. «Третій рік поспіль в Україні триває війна і багато моїх колег змінили свій діловий костюм, зняли краватки і мантії, одягли військову форму й бронежилети, змінили кодекси й закони на зброю і пішли на фронт воювати, захищаючи незалежність і суверенітет України. Переконаний, що завдяки їхній самопожертві Україна обов’язково переможе», – додав Володимир Бурдін, висловивши вдячність українським військовим.

Слова вітання правникам адресував Ректор Університету, академік НАН України, професор Володимир Мельник. «Професія правника, без перебільшення, є особливою в нашому європейському суспільстві. Реалізація демократичних цінностей в цивілізованому суспільстві можлива лише й завдяки демократії, свободі і Закону. Демократія і свобода, як норми і цінності реалізуються через процедури, а забезпечення таких процедур, які дають можливість реалізувати права особи, суспільства і держави, можливе лише на основі Закону. Тому роль правника в українському суспільстві важко переоцінити, тим більше в умовах війни, – наголосив Ректор. – Висловлюю Вам велику шану, велику довіру і переконання в тому, що місію входження України в європейську спільноту, передусім завдяки науковцям і практикам-юристам, вдасться реалізувати у найближчому майбутньому».

З професійним святом університетських правників привітали також перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, заступник керівника апарату Львівської обласної військової адміністрації Максим Василишин, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний, голова Ради адвокатів Львівської області Уляна Ковна, керівник Спеціальної прокуратури у сфері оборони Західного регіону Микола Друзюк, голова Господарського суду Львівської області Василь Артемович, начальник Територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області Віктор Дейнека, помічник Ректора, багаторічний голова Господарського суду Михайло Юркевич та голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек.

Окрім слів вітання гості академії відзначили студентів і викладачів юридичного факультету подяками і пам’ятними подарунками. Декан факультет також нагородив подяками колег за професійну діяльність, а грамотами за вагомий особистий внесок у розвиток юридичної освіти і науки правників також відзначила профспілкова організація.

Студенти юридичного факультету вивчають не лише закони, а й усіляко проявляють себе у мистецтві, тож вони підготували для учасників урочистої академії вірші, музичні композиції та творчі виступи, якими й завершили урочистості.