Відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти Львівського університету

15 вересня 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулись урочистості з нагоди початку нового 2022-2023 навчального року. Розпочався святковий день із літургії у церкві Преображення Господнього, а згодом в Актовій залі Університету зібралась академічна спільнота для проведення урочистої посвяти першокурсників у студенти Львівського національного університету імені Івана Франка.

Із вітальним словом до першокурсників звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник: «Вперше в новітній історії нашої держави молоді люди стають студентами в умовах воєнного стану. Пам’ятаймо, що ми можемо розпочати навчальний процес завдяки нашим колегам, завдяки Збройним силам України, які зараз боронять незалежність України від російського агресора», – зауважив Володимир Петрович.

Звертаючись до усіх присутніх першокурсників, Ректор нагадав, що ЛНУ ім. Івана Франка є найдавнішим та одним з найпрестижніших закладів вищої освіти України. «Ви стали частиною Університету з потужними науковими школами, освітніми програмами європейського рівня та з унікальною академічною атмосферою відкритості до прогресивних і перспективних досягнень в царині науки та освіти. Львівський університет був і є відкритим для світу. Тут завжди з пошаною ставилися до талановитої і творчої людини, яка обстоює принципи свободи і демократії та вважає, що повага до своєї держави є суттю національної ідеї», – акцентував Володимир Мельник.

Володимир Петрович також відзначив, що величезна робота Університету у сфері науки та освіти не є самоціллю, а радше засобом для того, аби формувати мислячу молоду творчу і національно свідому людину. «Лише справжню усвідомлену свободу як необхідність дають об’єктивні знання і відчуття особистої відповідальності за долю держави і нації. Університет прагне зробити все для того, аби Україна була у числі провідних європейських цивілізованих країн», підкреслив Ректор.

У вітальному слові Ректор також наголосив, що для  того, аби Університет розвивався як потужна науково-освітня установа, працює 19 факультетів, коледж, 144 кафедри. «Ми пишаємось тим, що маємо 7 наукових об’єктів, віднесених до переліку національних надбань України, та найбільшу аспірантуру серед українських ЗВО», зауважив Володимир Мельник і висловив сподівання, що молоді люди зможуть розкрити в Університеті увесь потенціал, демонструючи свою неповторність та індивідуальність.

Окрім того Ректор зазначив, що студенти та викладачі Університету завжди були і є там, де вирішується доля України. «Так було на Майданах, з перших днів війни, яка розпочалася у 2014 році, так є і зараз, під час повномасштабного вторгнення. Академічна спільнота з гордістю згадує студентів, викладачів, працівників та випускників Львівського університету, які стали на захист України, і вшановує молитвою поступ тих борців, які віддали свої життя за майбутнє нашої держави», зауважив Володимир Петрович.

Надалі відбувся урочистий акт імматрикуляції студентів першого курсу, виголошення Присяги студента Львівського національного університету імені Івана Франка. Імматрикуляція є давньою академічною традицією, яка сягає витоками періоду середньовічних європейських університетів і засвідчує велику пошану, високу честь і статус університетського вихованця. Акт імматрикуляції у Львівському університеті відновили у 2011 році на честь студентів-українців, які на початку ХХ століття вперше склали присягу рідною мовою.

Опісля всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять захисників України – викладачів, студентів та випускників, які віддали свої життя під час Революції Гідності та у протистоянні з російським агресором.

На завершення урочистостей студенти різних факультетів взяли участь у покладанні квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку, Михайлові Грушевському, Митрополиту Андрею Шептицькому, Маркіянові Шашкевичу, а також до могил Івана Франка та Івана Вакарчука на Личаківському кладовищі.

Світлини: Олега Вівчарика та Юлії Гриценко Більше фото