Відбулася зустріч зі старостами академічних груп першого курсу

2 жовтня 2018 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч зі старостами академічних груп першого курсу, на якій були присутні представники адміністрації та різних структурних підрозділів Університету. Захід організували для того, аби  окреслити важливість та відповідальність функцій старости академічної групи в організації студентського середовища Університету.

Зустріч розпочалася з вітального слова Ректора Університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника, який наголосив на вагомій ролі ректорату та викладачів у забезпеченні навчального процесу та важливості відповідального ставлення молоді до навчання.

«Функція ректорату, деканату, викладача – сприяти свідомому і наполегливому навчанню кожного з Вас. Але відповідальними за засвоєння знань й отримання нових компетентностей є здебільшого Ви самі. Тому вірте у себе, наполегливо здобувайте знання і не втрачайте ту унікальну можливість самотворення, яку ви отримали, ставши студентом Львівського університету. Ми ж зі свого боку надаватимемо Вам усі можливості для здобуття якісної освіти, самореалізації й самовдосконалення», – зазначив Володимир Мельник.

Після виступу Ректора до першокурсників звернувся студент 4 курсу історичного факультету Львівського університету Ігор Лутчин, який з власного досвіду описав основні функції старости академічної групи та поділився найефективнішими методами інтеграції молоді у життя Університету. За його словами, староста є передовсім інформатором, який сповіщає групу про всі важливі новини, а також адміністратором, який виконує роль посередника при вирішенні різноманітних проблем, пов’язаних з навчальним процесом.

Завідувач відділу культурно-просвітницької роботи Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Назар Лоштин розповів про бібліотечні фонди та доступ до них. А також ознайомив молодь із особливостями користування цими унікальними фондами і читальними залами найстарішої книгозбірні України.

Наступним був виступ уповноваженої особи із запобігання корупції Ірини Іваночко, яка окреслила поняття академічної доброчесності та дала студентам поради щодо дотримання основних етичних норм і правил поведінки під час навчання. Зокрема, вона торкнулася проблеми порушення авторських прав та пояснила особливості функціонування системи забезпечення якості освіти.

Корисною та цікавою для студентів став виступ працівників Психологічної служби Університету. Вони говорили про важливість забезпечення психологічного здоров’я студентів й окреслили основні напрями роботи з молоддю: проведення соціально-психологічних тренінгів, індивідуальних психологічних консультацій, занять у арт-майстерні. Насамкінець психологи дали студентам важливу пораду: потрібно «шанувати психічне здоров’я і розвиватися, бо розвиток допомагає долати перешкоди, а вони на шляху професійного становлення обов’язково будуть».

Після цього завідувач Лабораторії практичного права Наталія Гриценко розповіла молоді про особливості надання безоплатної первинної правової допомоги, яку можуть отримати студенти Університету.

Голова Студентського уряду Богдан Іванусь ознайомив старост академічних груп з діяльністю студентського самоврядування, зокрема, розповів про проведення різноманітних лекцій, тренінгів, зустрічей з відомими особистостями, спортивних змагань, а також наголосив на можливості співпраці між студурядом та ініціативними студентами.

Керівник Студентського відділу Оксана Терещук відзначила необхідність для старост бути добре обізнаним з усіма особливостями освітнього процесу в Університеті, а також розповіла про академічні та соціальні стипендії, соціальні пільги і гарантії, якими можуть скористатися студенти Університету.

Виступ директора Центру культури та дозвілля Мирослави Булатової був спрямований на ознайомлення присутніх з діяльністю творчих колективів Львівського університету. Доповідач звернула увагу на необхідність заохочення студентської творчості як невід’ємного аспекту процесу гармонійного розвитку особистості.

Пізнавальним був також виступ працівниці Відділу міжнародних зв’язків Маргарити Велебник, яка розповіла про програми академічної мобільності, зокрема, міжнародну програму Еразмус +, різноманітні партнерські програми з провідними освітніми та науковими центрами світу, а також програми подвійних дипломів.

Капелан Львівського університету о. Мар’ян розповів про особливості діяльності Центру студентського капеланства у Львові та заохотив молодь брати участь в програмах та заходах центру. Зокрема, він зазначив, що під егідою центру студенти мають змогу брати участь у реколекціях, спільних молитвах, походах в гори, літніх таборах, лекційних зустрічах, театральних постановках, а також навчатися в інтерактивній онлайн-школі англійської мови «Lingua Incognita».

Представник Первинної профспілкової організації Микола Спересенко ознайомив старост академічних груп із основними напрямами діяльності профкому та наголосив на головній меті організації – захисті соціальних та економічних прав студентів.

На завершення проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ярослав  Гарасим закликав студентів ніколи не бути байдужими до процесів, які відбуваються у державі, завжди обстоювати свої права і не втрачати гостре відчуття справедливості, притаманне молоді.

«Ви повинні усвідомлювати, що можуть зробити студенти. Студенти можуть зробити абсолютно все! Тому будьте не об’єктами, а суб’єктами навчального процесу, активними творцями свого майбутнього і майбутнього нашої держави», – зазначив Ярослав Гарасим, звертаючись до присутніх.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото