Відбулася Звітна наукова конференція Університету

1-8 лютого 2023 року на усіх факультетах та кафедрах Львівського національного університету імені Івана Франка тривали секційні засідання Звітної наукової конференції Університету за 2022 рік. Наукові доповіді, ґрунтовні виступи та плідні дискусії вчених резюмували головні наукові досягнення академічної спільноти Університету у минулому році, а також окреслювали магістральні пріоритети розвитку природничих наук та гуманітаристики в ЛНУ ім. Івана Франка.

Упродовж тижня у змішаному очно-дистанційному форматі науковці, презентуючи свої напрацювання, ідеї та винаходи, виголосили 1913 доповідей. Учасники конференції працювали у таких тематичних секціях: філософські науки (94 доповіді), історичні дослідження (98 доповідей), філологічні науки (125 доповідей), іноземні мови і світова література (130 доповідей), журналістика (75 доповідей), економічні науки (239 доповідей), управління фінансами та бізнес (83 доповіді), юридичні науки (187 доповідей), міжнародні відносини (77 доповідей), педагогічні науки (116 доповідей), культура і мистецтво (92 доповіді), бібліотекознавство, бібліографія та книгознавство (12 доповідей), біологічні науки (76 доповідей), хімічні науки (55 доповідей), безпека життєдіяльності (4 доповіді), географічні науки (136 доповідей), геологічні науки (20 доповідей), фізика (40 доповідей), астрономія (16 доповідей), електроніка та комп’ютерні технології (76 доповідей), математика та механіка (77 доповідей), прикладна математика та інформатика (85 доповідей).

Характерною особливістю доповідей, виголошених в рамках конференції, було домінування тематики наукових досліджень та розробок, спрямованих на подолання наслідків повномасштабного російського вторгнення на територію України, відновлення історичної та культурної спадщини, напрацювання шляхів динамічного розвитку економічного, інноваційного та суспільного потенціалу України. Вагому частину наукових дискусій також займали презентації розробок матеріалів подвійного призначення та інших інноваційних проєктів, які спроможні зміцнити обороноздатність України.

«Упродовж минулого року більшість наукових досліджень вчених Львівського університету стосувалися нагальних завдань воєнного стану і викликів, які постали перед нами. Наші вчені зараз розробляють технології виготовлення матеріалів подвійного призначення, працюють над відновленням біосистем, закріпленням енергетичної безпеки та налагодженням суспільних взаємодій. Цим, та багатьом іншим важливим питанням, була присвячена Звітна наукова конференція Університету. Дуже приємно, що під час секційних засідань вчені Університету яскраво представляли тематики своїх досліджень, у такий спосіб довівши, що намагання ворога позбавити нас майбутнього не матимуть успіху, а після перемоги ми зможемо не лише відновити потенціал розвитку України, а й станемо ще сильнішими, більш інноваційними та успішними», – висловив переконання проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський.

Нагадаємо, що згідно із Ухвалою Науково-технічної ради Університету, минулий рік, попри усі намагання ворога дестабілізувати наше суспільство, був для Львівського університету періодом активного обміну науковим досвідом і знаннями. Упродовж року в Університеті відбулися 86 наукових конференцій, з них 32 – міжнародні. Вчені Університету виступили з 2483 доповідями на наукових конференціях в Україні та за кордоном. Найефективніші розробки науковців захищено 19 патентами України, з них 3 – на винаходи.

Загалом  конструктивні дискусії в рамках Звітної наукової конференції, усвідомлення місії, яка покладена на наукову спільноту Університету, і підтримка нових ідей уже зараз формує траєкторію розвитку наукових досліджень ЛНУ ім. Івана Франка у 2023 році, а активність вчених доводить – незважаючи на усі труднощі, рік буде успішним!

Світлини: Ярини Пришляк, Олега Вівчарика, Юлії Гриценко та факультетів Більше фото