Відбулася Звітна наукова конференція Університету

1-8 лютого 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулися секційні засідання Звітної наукової конференції Університету за 2019 рік. Упродовж тижня на факультетах і кафедрах тривали дискусії щодо найвагоміших наукових досягнень минулого року, вчені представляли свої напрацювання та окреслювали майбутню траєкторію розвитку природничих наук та гуманітаристики.

Учасники конференції працювали за такими тематичними напрямками: філософські науки, історичні дослідження, філологічні науки, іноземні мови і світова література, журналістика, економічні науки, управління фінансами та бізнес, юридичні науки, міжнародні відносини, педагогічні науки, культура і мистецтво, бібліотекознавство, бібліографія та книгознавство, біологічні науки, хімічні науки, безпека життєдіяльності, географічні науки, геологічні науки, фізика, астрономія, електроніка та комп’ютерні технології, математика та механіка, прикладна математика та інформатика, а також фізичне виховання та спорт.

Нагадаємо, згідно із Ухвалою Науково-технічної ради Університету, минулий рік став для Львівського університету періодом вагомих здобутків у науковій роботі. Хороші результати продемонстрували як працівники, так і студенти та аспіранти Університету, які брали активну участь у наукових конференціях, займалися фундаментальними дослідженнями та прикладними розробками у різних галузях знань, після чого публікували результати своїх напрацювань у всеукраїнських і міжнародних виданнях.

Проректор з наукової роботи Університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський зазначив, що минулоріч наукове життя в Університеті відзначалося неабиякою активністю та результативністю. Так, науковий продукт, який вимірюється публікаціями у рейтингових виданнях, дає змогу зберігати лідерські позиції Університету серед закладів вищої освіти України за показниками наукометричної бази даних Scopus. Перевести наукові дослідження на якісно новий рівень дозволило відкриття на базі Університету двох центрів колективного користування науковим обладнанням, про що переконливо свідчать результати, представлені на звітній конференції. За словами Романа Гладишевського, наявне сучасне обладнання не поступається за можливостями провідним світовим лабораторіям, а заплановане доукомплектування центрів відкриє ще ширші горизонти для досліджень не лише науковцям Університету, але й нашим партнерам.

Важливо й те, що напрацювання науковців Університету були належною основою для підготовки пакетів документів на отримання базового фінансування на науку в університетах за п’ятьма напрямками, що повинне стати передумовою стабільного розвитку науки в Університеті. Не забуваючи про інноваційну складову досліджень та їхню комерціалізацію, цьогоріч було засновано Науковий парк Львівського університету.

«Звітна наукова конференція Університету за своєю тематикою охоплює весь спектр актуальних досліджень – тут можна ознайомитися з найсвіжішими напрацюваннями як у сфері гуманітарних, так і точних та природничих наук. З певністю можу сказати, що за рівнем представлення та жвавістю дискусій багато засідань не поступаються найвпливовішим міжнародним форумам. Для науковця важливо не лише представити свій результат, але також почути колег, обговорити нетривіальні задачі, спільно знайти їхнє вирішення, окреслити майбутні дослідження. Тут гартується сплав досвіду та креативності, що згодом стає фундаментом для новаторських ідей та продуктивних рішень», – зазначив Роман Гладишевський.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото