Відбулося чергове засідання Вченої ради Університету

27 вересня 2023 року відбулося планове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка.

Розпочали засідання із вручення викладачам Університету атестатів професора, доцента і старшого викладача. Надалі члени Вченої ради підтримали ініціативу щодо нагородження Грамотою Верховної Ради України Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» Центру культури та дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка, який цьогоріч відзначає 60-річчя.

Відповідно до порядку денного під час засідання Вчена рада присвоїла Почесне звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка» докторці юридичних наук, завідувачці кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права, професорці Олександрі Яворській, доктору юридичних наук, завідувачу кафедри європейського права, професору Михайлові Микієвичу та докторці економічних наук, завідувачці кафедри економіки України, професорці Лідії Гринів. Окрім того, Вчена рада підтримала відповідні подання факультетів щодо присвоєння університетським науковцям вчених звань.

Традиційно, напередодні Дня Університету, заслухали й питання про нагородження відзнакою Вченої ради Університету. Цьогоріч відповідною відзнакою нагородять трьох студенток – студентку четвертого курсу факультету іноземних мов Марію Тацинець, студентку третього курсу географічного факультету Анастасію Смолінську та студентку четвертого курсу факультету управління фінансами та бізнесу Марію Кормило.

Вчена рада також заслухала звіт про результати заліково-екзаменаційної сесії та роботу екзаменаційних комісій в Університеті у 2022/2023 навчальному році, питання про План гендерної рівності Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час засідання також заслухали ухвалу Комісії Вченої ради з питань етики та професійної діяльності. В її обговоренні взяли участь усі члени Вченої ради, які бажали висловитись. Після обговорення Вчена рада проголосувала за підтримку рішення комісії.

Відповідно до порядку денного, члени Вченої ради проголосували за створення разових спеціалізованих вчених рад, затвердили теми дисертацій і рекомендували до друку наукові праці.

Вчена рада також затвердила рішення Видавничої ради Університету щодо переможців конкурсу «Найкращий підручник і навчальний посібник Університету 2022-2023 навчального року». Так, переможцем у номінації «Навчальні посібники гуманітарного напряму» став навчальний посібник «Національне рахівництво» (С. Матковський, Н. Лутчин, С. Васьків); у номінації «Підручник природничого напряму» – «Математична теорія некооперативних ігор» (В. Козицький); у номінації «Навчальні посібники природничого напряму» – «Математична логіка для комп’ютерних наук» (Ю. Щербина, Н. Колос, О. Прядко); у номінації «Монографія природничого напряму» – «Процеси деградації у ґрунтах Львівської області» (Н. Лемега, В. Гаськевич).