Відбулося засідання Вченої ради Університету

25 травня 2022 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Головував на засіданні Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Розпочинаючи засідання, Ректор Володимир Мельник зазначив, що Львівський університет докладає чимало зусиль для всебічної підтримки наших захисників. Йшлося, зокрема, про те, що працівники Львівського національного університету імені Івана Франка перерахували зі своєї заробітної плати за квітень 2022 року дводенний заробіток на потреби Української Армії шляхом скерування коштів на рахунок Міністерства оборони України на матеріально-технічне та медичне забезпечення Збройних Сил України. Загальна сума перерахованих коштів склала близько 3 мільйонів гривень.

Окрему увагу Володимир Петрович приділив науковим досягненням учених Львівського університету, адже саме зараз триває Всеукраїнський фестиваль науки – 2022. «Наука є опорою розвитку Університету. Вагомими науковими здобутками у динаміці розвитку Університету сьогодні може похвалитися кожен факультет. Лише упродовж цього року відбулося понад 50 захистів дисертацій. Більше того, колектив Університету постійно працює над підготовкою наукових досліджень подвійного призначення на оборонну тематику», – зазначив Ректор, нагородивши вчених Львівського університету відзнаками Львівської обласної військової адміністрації, Львівської обласної ради та Львівської міської ради.

Надалі члени Вченої ради відповідно до порядку денного заслухали звіт про навчально-виховну та наукову роботу на хімічному факультеті, з яким виступив декан факультету Григорій Дмитрів. Григорій Степанович представив колегам ґрунтовну інформацію щодо діяльності факультету, детально проаналізувавши основні показники освітньої, наукової та міжнародної роботи. У виступі декана йшлося також про співпрацю з роботодавцями, національно-патріотичне виховання, творчу і культурно-просвітницьку роботу, інформаційні технології та інновації, промоцію та комунікацію, фандрайзинг та проєктну діяльність, матеріально-технічну базу і господарську діяльність хімічного факультету.

Григорій Степанович також сформував основні завдання факультету 2022-2026 роки, серед яких збільшення кількості електронних навчальних курсів, впровадження інноваційних технологій в навчальний процес, реорганізація навчально-наукових лабораторій, посилення діяльності в напрямку отримання патентів і комерціалізації інтелектуальної власності, популяризація хімічної науки на різноманітних рівнях та ін.

В обговоренні звіту виступив також голова комісії з його підготовки – проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, який доповів колегам про роботу комісії та високо оцінив діяльність факультету. Після активного обговорення Вчена рада схвалила звіт.

В рамках засідання Вчена рада Університету погодила Правила прийому для здобуття вищої освіти у Львівському національному університеті імені Івана Франка у 2022 році (далі – Правила прийому), які представив перший проректор Університету Андрій Гукалюк. Відповідно до  Правил прийому, реєстрація електронних кабінетів та завантаження необхідних документів цьогоріч розпочнеться 1 липня 2022 року, а прийом заяв стартуватиме 29 липня і триватиме до 23 серпня. Для вступу на перший курс на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення зараховуватимуться бали національного мультипредметного тесту (НМТ)  з української мови (І предмет), математики (ІІ предмет) та історії України (ІІ предмет). Цьогорічні вступники зможуть подати до п’яти заяв на місця державного замовлення у фіксованих та відкритих конкурсних пропозиціях та до двадцяти заяв на конкурсні пропозиції для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

Під час засідання було затверджено також Правила прийому до ВСП «Педагогічний фаховий коледж Львівського національного університету імені Івана Франка» у 2022 році.

Відповідно до порядку денного члени Вченої ради затвердили навчальні плани й освітні програми, внесли зміни до положень про факультети, затвердили Положення про кафедру міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії Львівського національного університету імені Івана Франка. Упродовж засідання також розглянули питання про розподіл іменних академічних стипендій на І семестр 2022/2023 навчального року.

Традиційно Вчена рада підтримала питання щодо призначення рецензентів для проведення попередньої експертизи дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук, створення разових спеціалізованих вчених рад для захисту дисертаційних робіт, затвердження й уточнення тем дисертацій. З переліченими питаннями виступив проректор з наукової роботи Роман Гладишевський. Проректор також представив питання про рекомендації до друку наукових праць.

Підсумовуючи, Ректор Володимир Мельник зосередив увагу колег на ключових питаннях, пов’язаних із життєдіяльністю Університету в умовах війни. Йшлося, зокрема, про підтримку Збройних сил України, відпустки працівників Університету та фінансову діяльність Університету в умовах воєнного стану.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото