Відбулося засідання Вченої ради Університету

26 квітня 2023 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. На порядок денний засідання винесли низку питань, пов’язаних із діяльністю Університету. Головував на засіданні Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Відповідно до порядку денного члени Вченої ради рекомендували кандидатуру до присудження довічної стипендії за видатні заслуги в галузі освіти і науки, а також кандидатуру до нагородження грамотою Верховної Ради України.

Надалі Вчена рада заслухала питання про присвоєння вчених звань професора, доцента і старшого дослідника.  Спочатку проректор з наукової роботи, академік НАН України Роман Гладишевський ознайомив колег з роботою та рішенням Атестаційно-кадрової комісії, згодом керівники структурних підрозділів виступили з рекомендаціями обраних кандидатур. Згідно з процедурою це питання передбачало таємне голосування, відповідно до результатів якого Вчена рада підтримала кандидатури усіх претендентів на присвоєння вчених звань.

Опісля Роман Гладишевський представив колегам проєкт нової редакції Порядку проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників Львівського національного університету імені Івана Франка. Цим Порядком, зокрема, регулюється процедура проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад директора Наукової бібліотеки, завідувачів кафедр, професорів, доцентів, старших викладачів, викладачів та асистентів.

Про виконання Львівським національним університетом імені Івана Франка критеріїв міжнародних рейтингів членам Вченої ради розповів заступник начальника Науково-дослідної частини Університету Іван Куньо. Доповідач зосередив увагу колег на позиціях Львівського університету у світових рейтингах, окрему увагу приділивши тим пунктам, які потребують доопрацювання з метою покращення чи підсилання позицій Університету у міжнародних рейтингах.

Одним із ключових питань порядку денного було затвердження Правил прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка в 2023 році, яке презентував перший проректор Університету Андрій Гукалюк. Андрій Федорович також представив колегам проєкт Правил прийому до ВСП «Педагогічний фаховий коледж Львівського національного університету імені Івана Франка». Вчена рада затвердила обидва документи.

Згодом члени Вченої ради заслухали звіт про виконання ухвали Вченої ради про навчально-виховну та наукову роботу на факультеті іноземних мов, з яким виступив в.о. декана факультету іноземних мов Любомир Бораковський.

Упродовж засідання Вчена рада також затвердила Положення про Лабораторію музично-медієвістичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка та Положення про Ради роботодавців Львівського національного університету імені Івана Франка. Відповідно до порядку денного також затвердили навчальні плани і робочі програми.

Традиційно Вчена рада проголосувала й за створення разових спеціалізованих вчених рад, затвердження та уточнення тем дисертацій і рекомендації до друку наукових праць.