Відбулося урочисте засідання Вченої ради Університету

1 вересня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась урочисте засідання Вченої ради з нагоди початку нового 2017-2018 навчального року.

Під час заходу Ректор Університету, професор Володимир Мельник представив членам Вченої ради звіт про підсумки цьогорічної вступної кампанії та окреслив головні завдання щодо вдосконалення навчальної, наукової,  виховної і господарської роботи Університету у поточному навчальному році.

Особливістю цьогорічної вступної кампанії були нові алгоритми та моделі формування державного замовлення на підготовку фахівців, зменшення кількості заяв, які можуть подавати вступники, скасування позаконкурсного вступу і цільового прийому та інше.

Незважаючи на численні нововведення, приймальна комісія Львівського університету успішно впоралася із поставленими завданнями. А відтак, у своєму виступі Володимир Петрович висловив вдячність членам приймальної комісії за сумлінну роботу і зазначив, що Університет уже традиційно входить до числа лідерів за кількістю поданих абітурієнтами заяв. Так, цьогоріч до Львівського університету надійшло 50 303 заяви від абітурієнтів, з них – 46 438 на денну форму навчання і 3 865 на заочну.

У доповіді Володимир Мельник також розповів про вступні іспити й розглянув ключові підсумки вступної кампанії. Зокрема, Ректор відзначив ріст прохідного бала на більшість спеціальностей, широку географію вступників і збільшення кількості бакалаврів та магістрів на бюджетній і контрактній формах навчання.

Окрім того, під час урочистого засідання Вченої ради Володимир Мельник представив головні завдання щодо вдосконалення навчальної, наукової та виховної роботи Університету. Попри позитивні показники роботи Університету Ректор наголосив на необхідності інтенсифікації роботи над осучасненням навчальних програм і планів, запровадженням внутрішньої системи якості навчального процесу, залученням роботодавців до розробки навчальних планів, розробкою індивідуальної системи оцінювання знань студентів для кожного предмету та інше.

Розповідаючи про наукову діяльність Університету, Ректор зазначив, що у ЛНУ ім. Івана Франка проводять дослідження з 36 фундаментальних і 5 прикладних тем, реалізовують 2 науково-технічні розробки, 5 наукових робіт молодих вчених, затверджених МОН України, 6 тем національних надбань, 1 тему Державного фонду фундаментальних досліджень, 1 тему за державним замовленням і 2 теми за міжнародними угодами. Окрім того, 14 досліджень в Університеті реалізовують за рахунок замовників і грантів. Ректор висловив переконання, що вчені Університету мають величезний науковий потенціал, який дозволяє їм брати активнішу участю у міжнародних проектах і грантових програмах.

У контексті міжнародної співпраці Володимир Петрович відзначив необхідність залучення більшої кількості студентів з-за кордону. Водночас Ректор відзначив позитивну динаміку академічної мобільності студентів і працівників Університету.

Також у виступі Ректора йшлося про основні пріоритети господарської та фінансової роботи Університету, забезпечення студентів місцями в гуртожитках, потребу популяризації здорового способу життя та інше.

Додамо, що під час урочистого засідання Вченої ради також відбулося нагородження працівників Університету.  Зокрема, відзнаку Університету «Медаль Івана Франка» отримала професор кафедри радіомовлення і телебачення Олександра Сербенська. Окрім того, науковцям Університету вручили почесні грамоти Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України, подяки Міністерства освіти  і науки України.