Відбувся круглий стіл «Моніторинг та розслідування торгівлі культурними цінностями: досягнення та виклики»

Нещодавно представники Експертної групи з питань санкційної політики та розшуку активів при Науковому парку Львівського університету взяли участь у круглому столі «Моніторинг та розслідування торгівлі культурними цінностями: досягнення та виклики». Захід організували Управління ООН з наркотиків та злочинності, Львівський національний університет імені Івана Франка і Науковий парк Університету, Державна служба фінансового моніторингу України та Академія фінансового моніторингу.

Також круглий стіл об’єднав представників ЮНЕСКО, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства фінансів, Державної митної служби, правоохоронних та розвідувальних органів України, низки інших Українських відомств, мистецтвознавців та активістів інститутів громадянського суспільства.

Під час круглого столу фахівці розглянули приклади виявлення долі культурних цінностей з окупованих територій України, окреслили шляхи протидії незаконним переміщенням і торгівлі культурними цінностями, їхньому використанню в ідеологічних цілях країни-агресора. Також в межах заходу вдалось налагодили низку дієвих міжвідомчих і міжнародних зав’язків та визначити шляхи подальшої конструктивної співпраці у сфері захисту культурної спадщини України.

Особливу увагу приділено можливостям залучення науково-педагогічних працівників і студентів Університету до зміцнення інформаційно-аналітичних основ збереження культурної спадщини та національної безпеки України загалом. Адже кожен свідомий громадянин України може долучитись до інформаційно-аналітичного аспекту протистояння у боротьбі за незалежність нашої держави!

Ухвалено рішення розвивати відповідні міжнародні, міжвідомчі та громадські взаємозв’язки навколо ініціативної групи, базовими інституційними осередками якої визначено Академію фінансового моніторингу України та Експертну групу з питань санкційної політики та розшуку активів при Науковому парку Львівського університету.