Відбувся круглий стіл, присвячений реалізації третьої місії університету

1 травня 2024 року у Львівському університеті відбувся круглий стіл для поширення результатів навчального візиту працівників Львівського університету до Університету Латвії (м. Рига) в межах реалізації проєкту Еразмус+ КА2 «Університети-громади: посилення співпраці (UNICOM)» https://unicom.community/.

У цьому заході взяли участь директор Наукового парку Львівського університету «Інновації та підприємництво», науково-педагогічні працівники факультету міжнародних відносин, факультету педагогічної освіти, факультету управління фінансами та бізнесу, представники Науково-дослідної частини, Відділу міжнародних зв’язків, Центру забезпечення якості освіти, Центру соціального розвитку та громадських ініціатив.

Виконавці проєкту (учасники навчального візиту) презентували досвід функціонування університетського бізнес-інкубатора, який є найбільшим у Латвії. Інкубатор допомагає студентам та їхнім командам усіх рівнів навчання розпочати та розвивати бізнес, пропонуючи комплексну підтримку, яка, наприклад, включає можливість брати участь у семінарах інкубатора, супровід від наставників та тренерів. Також бізнес-інкубатор надає доступ до офісних та виробничих приміщень, фінансову підтримку у вигляді грантів і стипендій.

Не менш захопливим є діяльність аналітичного центру LV PEAK, що є дослідницьким інститутом продуктивності на факультеті бізнесу, менеджменту та економіка Університету Латвії. Він працює як «мозковий центр» для проведення незалежного аналізу питань продуктивності та формулювання рекомендацій для реалізації суспільних політик на рівні держави, громади і суспільства загалом. На його базі запроваджено діалог про продуктивність – це своєрідна платформа для обміну думками щодо проблем, пов’язаних з продуктивністю, та покращення взаємного розуміння ключових імперативів майбутньої політики та реформ, спрямованих на підвищення продуктивності.

Серед досвіду та основних принципів реалізації третьої місії в Університеті Латвії є те, що основні засади третьої місії університетів прописані у Стратегії розвитку Університету та країни загалом, які синхронізуються і доповнюються. Університет Латвії здійснює реалізацію третьої місії та візії через «Формулу «Майбутнє Латвії – 2050». Важливо також те, що Університет Латвії  є активним учасником проєкту PEAK, що пов’язаний із територіально-адміністративним реформуванням, а також покращенням ефективної моделі співпраці Університету Латвії та місцевої влади.

Як зазначають учасники круглого столу, Львівський університет займає чільне місце у формуванні суспільної думки як на регіональному, так і державному рівнях, активно реалізовує елементи третьої місії університету, а досвід європейських колег допоможе сформувати і систематизувати підходи до суспільно-орієнтованої діяльності у Львівському університеті.

Світлини: Олега Вівчарика та організаторів Більше фото