Відбувся молодіжний форум «European Day»

17 травня 2024 року вперше у Львівському університеті відбувся молодіжний форум «European Day», присвячений виборам до Європарламенту. Захід організував Центр міжнародної та регіональної співпраці Профкому студентів LNUGlobal у співпраці із осередком СД Платформа Львів.

День Європи — це пам’ятна дата, яку відзначають у всій європейській спільноті. Враховуючи курс України на євроінтеграцію та розбудову демократичних цінностей, форум «European Day» має стати новою традицією в Університеті. Метою заходу є відзначення Дня Європи та ознайомлення студентства із засадами європейської демократії, інституційними механізмами Європейського Союзу, а також основами міжкультурного спілкування із представниками інших держав для обміну досвідом про важливість активізму молоді у розбудові власної держави.

Відкрив форум проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку, професор Володимир Качмар, який акцентував на  важливості євроінтеграції для української нації, яка постійно бореться за суверенітет своєї держави. Також слово взяв декан факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський, який наголосив на підтримці України європейською спільнотою ще з часів укладення Угоди про асоціацію України з ЄС. Також виступив завідувач кафедри європейського права, голова Громадської ради Львівського університету, професор Михайло Микієвич, який відзначив стійку позицію серед депутатів Європарламенту в обстоюванні незалежності України.

Голова Профкому студентів Микола Спересенко наголосив на актуальності теми форуму, що пов’язано із виборами до Європарламенту, які відбудуться вже у червні цього року. Керівник Центру міжнародної та регіональної співпраці Профкому студентів LNUGlobal Дмитро Гуцман зазначив, що завдяки руху України у напрямку  євроінтеграції, сучасна молодь має бути ознайомленою із принципом роботи Європарламенту, його діяльністю, структурою та можливостями. Керівниця Пресцентру Профкому студентів та студентська репрезентаторка Львівського університету в Альянсі EC2U Марія Тацинець зазначила, що визначальним для молоді є також здобуття якісної освіти, а співпраця з ЄС є одним із ключових аспектів реалізації нових досягнень у розбудові Львівського університету. Опісля виступила співорганізаторка та координаторка осередку СД Платформи Львів  Світлана Лебеденко, яка акцентувала на важливості молодіжного активізму й побажала учасникам наснаги та успіхів на форумі «European Day».

На першу лекцію-зустріч був запрошений міжнародний секретар СД Платформи Дмитро Мамаєв, який поділився з учасниками досвідом і знаннями про структуру Європарламенту та можливості стажування для української молоді.

Згодом відбулася перша панельна дискусія, де спікерами були віцедиректор благодійної організації «УСЛ», помічник народного депутата України Сергій Гальчинський і студентка магістратури КНУ ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Зовнішня політика», координаторка ГО «Спілка жінок Львівщини», голова Молодіжної миротворчої платформи YUC Богдана Дума. Вони розповіли молоді про освітню політику України, пов’язану зі вступом України до ЄС.

У другій панельній дискусії студенти мали змогу познайомитися із європейськими молодіжними активістами, а саме членкинею фінського парламенту Піньєю Перхолехто, політичним секретарем данської партії DSU Omegn Бйорном Хансеном та очільником шведської соціальної демократичної ліги молоді Крістофером Ліндолем. Запрошені гості мали змогу поділитися поглядами на вибори до Європарламенту та сучасні виклики для їхніх держав.

У підсумку події учасники отримали сертифікати про участь у форумі «European Day» у Львівському університеті.

Заключною частиною форуму став нетворкінг, під час якого кожен мав змогу поділитися власними враженнями та думками  про здобуті знання під час форуму про цей законодавчий орган Європейського Союзу. Організатори події висловлюють вдячність адміністрації факультету міжнародних відносин та за сприяння в організації події!

Світлини: Профкому студентів Більше фото