Відбувся навчальний візит координаторів Інформаційних центрів ЄС в Україні до інституцій Європейського Союзу

9-13 жовтня 2023 року відбувся навчальний візит координаторів Інформаційних центрів ЄС в Україні до інституцій Європейського Союзу, який був організований за підтримки Представництва ЄС в Україні. Інформаційний центр ЄС у Львівському університету представляла Оксана Краєвська, доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин, виконавча координаторка ІЦЄС.

Розпочався візит у Варшаві в Представництві Європейського Союзу в Польщі зустріччю з в.о. Голови Представництва Бартоломеєм Бальцежиком. Учасники дізнались про напрями роботи і пріоритети Представництва Європейського Союзу у Польщі, співпрацю з державними, регіональними та локальними органами влади, а також про роботу мереж ЄС в Польщі та перспективні напрями співробітництва.

Далі учасники вирушили до Брюсселю, де відвідали Європейську Комісію, Раду ЄС, Європарламент, Генеральний директорат з питань політики сусідства та переговорів з розширення (DG NEAR) та Європейську службу зовнішньої діяльності (EEAS). Учасники дізнались про структуру, функції та роль цих інституцій у діяльності ЄС та прийнятті рішень, а також пріоритетні напрями їхньої роботи.

Надзвичайно цікавими були експертні зустрічі з європейськими посадовцями, які безпосередньо працюють з питаннями, присвяченими Україні, а також обговорення питань перспективи членства України в ЄС, виконання семи завдань-реформ, які ЄС поставив перед Україною, а також дискусія щодо їхньої реалізації та можливість початку переговорів про членство України в ЄС.

На завершення візиту учасники відвідали Коледж Європи в м. Брюгге, де дізналися про освітні програми та можливості для підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері європейської інтеграції та для роботи в інституціях ЄС і його держав-членів.

Навчальний візит посилив спроможності Інформаційних центрів ЄС у поширенні інформації про Європейський Союз, його політику та солідарність з Україною.

Велика подяка Вікторії Давидовій, радниці з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні та Денису Чернікову, менеджеру проекту «Мережі ЄС» за організацію цього візиту та можливість набути нових знань.

За матеріалами Інформаційного центру ЄС у Львівському університеті

Світлини: Інформаційного центру ЄС у Львівському університеті Більше фото