Відбувся тиждень культури «Culture Bridge: Lviv-Jena 2024»

Тиждень культури «Culture Bridge: Lviv-Jena 2024» – унікальна онлайн-подія, яка обʼєднала німецьку й українську культури. Головною метою цього проєкту стало створення додаткових можливостей для взаєморозуміння та діалогу між молоддю обох країн, зокрема завдяки вивченню традицій, мистецтва та історії одне одного. Упродовж тижня – з 29 січня по 2 лютого – студенти Львівського національного університету імені Івана Франка та Єнського університету імені Фрідріха Шиллера провели низку онлайн-діалогів, спрямованих на налагодження міжкультурних звʼязків між Україною та Німеччиною і розширення студентських можливостей.

У перший день «Culture Bridge» учасники знайомилися з різними аспектами українського й німецького минулого, а також сучасними реаліями обох країн через цікаві презентації спікерів. Учасники торкнулися різноманіття тем: від балету, мистецтва та культурної спадщини до становлення і ролі математики в різних історичних періодах суспільств та індустріального розвитку держав тощо.

На другий день заходу учасники мали виняткову можливість ознайомитися з основами німецької мови і у такий спосіб розширити свій лінгвістичний горизонт та частково поринути в німецьку культуру крізь призму мови.

Третій день студенти присвятили активному розвінчуванню негативних стереотипів про українців та німців, які проявляються на різних етапах суспільних дискурсів, що сприяло посиленню взаєморозуміння і толерантності. За словами учасників заходу, комунікація була захопливою і дала можливість відкривати нові аспекти, які перетинаються та об’єднують обидва народи, розкриваючи непередбачувані та цікаві реалії. На переконання молоді, цей процес зближення та співпраці власне і заклав основу мосту між культурами.

Варто зазначити, що «Culture Bridge: Lviv-Jena 2024» організували за сприяння Комітету зовнішньої співпраці (SIO) Студентського уряду Львівського університету, Студентської ради та студентських представників Альянсу EC2U з Єнського університету імені Фрідріха Шиллера (Німеччина).

Студенти ЛНУ ім. Івана Франка висловлюють сердечну вдячність німецьким колегам за плідну співпрацю, а усім спікерам – за вагомий внесок у проведення цього культурного обміну й розкриття суспільних та культурних особливостей двох країн.