Відійшов у Засвіти засновник Львівської шахової школи, випускник Університету  Віктор Карт

25 липня 2024 року в лікарні Ганновера (Німеччина) помер засновник Львівської шахової школи, випускник історичного факультету Львівського університету (1953) – Віктор Еммануїлович Карт. Він був тренером знаменитої «Львівської четвірки» – О. Романишина, А. Михальчишина, О. Білявського та М. Літинської.

Батько Карта був військовим лікарем (служив у кавалерійських корпусах) i сім’я багато подорожувала. Батько пішов на фронт, мати працювала у військових госпіталях, а Віктору довелось у 14 років піти працювати на завод i закінчувати вечірню школу. Після війни сім’я переїхала до Житомира, i Віктор вирішив вступити на історичний факультет Львівського університету.

Картові після закінчення Університету запропонували роботу вчителя в школах Львівської області. Там він отримав неоціненний педагогічний досвід. Надалі довелось шукати роботу у Львові. Посади вчителя історії не було, але звільнилася посада керівника шахового гуртка в Палаці піонерів.

За Віктором Картом закріпилося прізвисько «месьє» з 1973 року на першості Європи серед кадетів один із суддів називав його «месьє Віктор».

Міжнародний гросмейстер та учень Віктора Карта – Андріан Михальчишин так розповідав про великого тренера: «Роздуми про зміст тренувань i про шляхи росту шахіста. Він першим зрозумів, що єдиний шлях —це індивідуальний підхід до кожного учня, ніяких спільних дебютних репертуарів (це характерно для багатьох майстрів-тренерів), навчання самостійної робот i приємна дружня атмосфера під час занять. Радив учням тренуватися в парі з другим шахістом, що приносить у процес удосконалення важливий змагальний момент. На групових заняттях ми аналізували тільки партії з класичних турнірів, i часто обговорення були настільки гострі, що партію встигали докладно проаналізувати лише за два заняття».

Львівський університет з глибоким сумом дізнався про непоправну втрату нашого випускника, відомого шахіста Віктора Карта. Нехай пам’ять про Нього живе вічно.