Відкрита симуляційна гра «Моделювання засідання Європейської Комісії»

12 та 21 квітня 2023 року у два етапи відбувся спільний публічний захід Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій (Центру досконалості імені Жана Моне), факультету міжнародних відносин, факультету управління фінансами та бізнесу за підтримки Інформаційного центру ЄС – відкрита симуляційна гра «Моделювання засідання європейської комісії».

Організаторами події стали кафедра економіки та публічного управління, кафедра європейських та регіональних студій та кафедра європейського права.

12 квітня 2023 року на першому засіданні студенти факультету міжнародних відносин ознайомили студентів факультету управління фінансами та бізнесу з головними напрямками діяльності ЄС, особливостями структури та діяльності Європейської Комісії (ЄК), її повноваженнями і регламентом роботи, а також розкрили специфіку проведення засідань ЄК.  За результатами цього навчання студенти набули нових знань, які були корисними для підготовки симуляції засідання Європейської Комісії та написання доповідей студентами факультету управління фінансами та бізнесу у ролі єврокомісарів.

21 квітня 2023 року студенти факультету управління фінансами і бізнесу, у співпраці зі студентами факультету міжнародних відносин взяли участь у симуляційній грі «Моделювання засідання європейської комісії», під час якої студенти мали можливість виступити у ролі справжніх єврокомісарів та виголосити позицію ЄК у різних сферах.

На початку заходів з вітальним словом виступили координаторка проєкту, доцентка кафедри європейських та регіональних студій Оксана Краєвська, завідувачка кафедри економіки та публічного управління Галина Капленко, завідувачка Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій Оксана Головко-Гавришева та доцент кафедри економіки та публічного управління Василь Зеленка. Відкриваючи захід з вітальним словом, усі спікери наголосили на актуальності обговорюваної проблематики, а також на тому, що на шляху європейської інтеграції України для молодих фахівців подібні управлінські навички можуть стати вкрай корисними вже у найближчому майбутньому. На сучасному етапі російського повномасштабного вторгнення в Україну європейські партнери нашої держави долучились до підтримки на різних напрямах, одним із яких стали запроваджені пакети санкцій проти агресора. Доповідачі вказали, що розуміння студентами таких механізмів, а також отримання поглиблених знань про діяльність європейських інституцій – це ще одна цеглинка для формування нової Української держави – в майбутньому члена Європейського Союзу.

Декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин привітав учасників заходу та наголосив, що у сучасному нестабільному світі Україна знайшла свою підтримку на європейському континенті у вигляді тісної співпраці з Європейським Союзом, зокрема через підписання Угоди про Асоціацію, а тепер – через надання Україні статусу кандидата. А обговорення підтримки Європейського Союзу через запровадження санкцій проти росії на конкретних кроках підтверджує таке співробітництво.

Організатори заходу намагались відтворити атмосферу засідання Єврокомісії, дотримуючись відповідного регламенту роботи Комісії (C(2000) 3614). Зокрема, під час проведення симуляційної гри основними питаннями для обговорення стали:

  • останні новини у їх відповідних сферах;
  • допомога Україні в умовах війни;
  • посилення ефективності уже запроваджених санкцій проти країни-агресора – росії, а також щодо розроблення наступного санкційного пакету;
  • демонстрації фермерів країн ЄС – сусідів України та наслідки обмеження експорту української аграрної продукції до ЄС.

 

За результатами проведених обговорень учасники симуляційного засідання Європейської Комісії спробували ухвалити спільний підхід щодо посилення ефективності діючих санкцій та запровадження нових до наступного пакету санкцій проти країни-агресора та щодо надання фінансової допомоги в сумі 100 мільйонів євро європейським фермерам у вигляді компенсацій завданих збитків чи упущеної вигоди через експорт українського зерна.

Відтак, завдяки такій симуляційній грі студенти мали можливість ознайомитись з особливостями проведення засідання Європейської Комісії і відчути себе справжніми її членами, що забезпечило всім учасникам чудові враження і незабутній досвід.

Захід відбувся в рамках реалізації проєкту Еразмус+ Модуль Жана Моне  «Спільні політики ЄС: стратегії узгодження для України» / JMM “European Union Common Policies – Alignment Strategies for Ukraine” (EUCPASU). 101047504 — EUCPASU -— ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH (AGREEMENT NUMBER – 101047504 – EUCPASU).

 

Більше фото