«Vivat academia»: XIV Всеукраїнська наукова конференція молодих філологів

Студенти і аспіранти взяли участь у щорічній XIV Всеукраїнській науковій конференції молодих філологів «Vivat academia»: українська філологія – історія, теорія, методологія», яка розпочалась 22 квітня 2016 року на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Конференція об’єднує молодих дослідників-філологів, які мають на меті  обговорити актуальні проблеми філологічної науки,  – зазначив декан філологічного факультету Святослав Пилипчук. – Для багатьох учасників це перший крок до власного становлення як дослідника».

Декан відзначив, що цьогорічна конференція присвячена двом апостолам української нації – Іванові Франку та Михайлові Грушевському, життєвий шлях яких був повязаний із Львівським університетом.

Святослав Михайлович зауважив, що більшість доповідей конференції стосується досліджень творчості саме Івана Франка. За словами декана, цій тематиці присвячена окрема секція, під час якої «молода генерація філологів намагатиметься розкрити феномен Каменяра».

Під час урочистого відкриття заходу декан привітав студентку V курсу філологічного факультету, голову Наукового товариства студентів, аспірантів і молодих учених факультету Ольгу Дику, яка стала призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Слов’янські мови та літератури».

Молоді науковці, які взяли участь у XIV Всеукраїнській науковій конференції молодих філологів «Vivat academia» у ході пленарного засідання зосередили увагу на франкознавчій тематиці, зокрема на аналізі поезії та художніх текстів Івана Франка, їхній проблематиці та образотворенні, а також порушили питання інтертекстуальних досліджень творчості Каменяра.

Учасники конференції також активно обговорили фольклористичне прочитання творів Тараса Шевченка, естетику героїзму жінок у піснях УПА, теми, мотиви й образи необрядових пісень, форми експресії в ранній ліриці Михайла Грушевського.

У фокусі наукових зацікавлень молодих науковців-філологів –  питання етнічних стереотипів у творчості Івана Франка, фольклору, агіографії та жанру притчі.

Надалі конфренція продовжила роботу у форматі секційних засідань за такими напрямами: франкознавство, фольклористика, літературознавство, мовознавство.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото