Володимир Мельник та Мирон Маркевич обговорили перспективи розвитку спорту в освітніх закладах

3 січня 2024 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав головний тренер футбольного клубу «Карпати» Мирон Маркевич. Перебуваючи в Університеті, легендарний український тренер ознайомився з історією і багатими спортивними традиціями університетської спільноти та поспілкувався з Ректором Володимиром Мельником.

Під час діалогу Володимира Мельника та Мирона Маркевича йшлося про популяризацію і розвиток спорту, зокрема футболу, у закладах освіти України, розбудову університетської спортивної інфраструктури та її адаптацію до потреб ветеранів, які потребують реабілітації. У зустрічі також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, депутат Львівської обласної ради, завідувач кафедри обліку і аудиту Юрій Раделицький, ексарбітр ФІФА, директор ДЮСШ «Карпати», старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту Юрій Можаровський та пресаташе «Карпат» Павло Пилипчук.

Звертаючись до Мирона Богдановича, Ректор висловив переконання, що футбол є невід’ємним елементом культури і традицій Львова, а тому розвиток спортивної культури, дослідження історії та популяризація й імплементація футбольної традиції у культурний простір міста є важливим елементом творення цілісного соціокультурного середовища Львова.

При цьому, важливо зауважити, що чимало уболівальників «Карпат» зараз виборють свободу України на фронтах російсько-української війни, утверджуючи національно-патріотичну традицію львівський футбольних фанатів.

Мирон Маркевич висловив підтримку спортивно-оздоровчим ініціативам Львівського університету й захоплення історією Університету. Головний тренер «Карпат» запевнив, що коли його команда виконає завдання на сезон, вийшовши у Прем’єр-лігу, то обов’язковою у повному складі відвідає ЛНУ ім. Івана Франка. Адже взаємодія культурного, освітнього, мистецького і спортивного середовища збагачує не лише Львів, а й надає конструктивної динаміки розвитку українського суспільства загалом.